Sesks: "Liepājas metalurga" lēmums uz divām nedēļām pieņemt darbā cilvēkus ir nepieņemams; situācija darba tirgū nav bezcerīga

AS "KVV Liepājas metalurgs" lēmums iedarbināt tēraudkausēšanas cehu, pieņemt darbā cilvēkus un pēc nepilnām divām nedēļām tos atlaist ir nepieņemams un nepareizs, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Esmu ticies gan ar īpašniekiem, gan atsevišķiem vadošajiem darbiniekiem, tomēr līdz galam man nav skaidrs, kādēļ vajadzēja iedarbināt šo krāsni tikai uz nepilnām divām nedēļām un pieņemt darbiniekus, un pēc tam viņus izmest uz ielas. Tas gājiens ir absolūti nepieņemams un nepareizs," sacīja Sesks.

Viņš arī norāda, ka šāda notikumu attīstība viņam bijusi pārsteigums, jo vēl tikai nedēļu pirms ceha darbības apturēšanas kopā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) un uzņēmuma īpašniekiem bijusi tikšanās, kurā runāts par uzņēmuma attīstību un tā darbības ietekmi uz vidi.

Patlaban Liepājā ir aptuveni 250 vakances, uz kurām var pretendēt no darba AS "KVV Liepājas metalurgs" atlaistie darbinieki, līdz ar to situācija darba tirgū nav bezcerīga, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Jau iepriekšējā nedēļā sasaucām ārkārtas operatīvo sanāksmi ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un sociālo dienestu pārstāvjiem. Izanalizējām mehānismus, kas mums jau reiz tika iedarbināti, un kā mēs varam palīdzēt krīzes situācijā nonākušajiem cilvēkiem," sacīja Sesks. "NVA vairāk domās par to, kā pārkvalificēt šos atlaistos darbiniekus, jo paļauties uz "Liepājas metalurga" īpašniekiem acīmredzot nevar."

Operatīvajā sanāksmē NVA informēja, ka pēdējos četros mēnešos jaunu darbu atraduši aptuveni 2000 cilvēku. "Tas liecina, ka vairākas nozares ir stabilizējušās un pārkvalificējoties ir iespējams atrast citu darbu," sacīja Sesks, norādot, ka metinātāji joprojām ir deficīts.

Liepājā ir daudz mazo un vidējo uzņēmumu, kuri turpina attīstīties, sacīja Sesks.

"Kopumā Liepājā ir aptuveni 34 000 darbvietu, līdz ar to "Liepājas metalurga" darbvietu zudums īpaši neietekmē kopējo toni pilsētā," sacīja Sesks.

Pievieno komentāru

Liepājā