Sesks: Galīgais lēmums par ZZS kandidātu Valsts prezidenta amatam nav pieņemts

Galīgais lēmums par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) kandidātu Valsts prezidenta amatam vēl nav pieņemts. Tāpat Liepājas partijas lēmums par atbalstu kādam no kandidātiem tiks pieņemts pēc šonedēļ gaidāmās partijas valdes sēdes, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija).

"Nekādi gala lēmumi vēl nav pieņemti, jo šonedēļ notiks ZZS ietilpstošo partiju valdes sēdes, tostarp arī Liepājas partijas valdes sēde, kurā mēs lemsim, kuru no kandidātiem atbalstīt. Joprojām nav lēmuma, vai atbalstīsim [aizsardzības ministru Raimondu] Vējoni vai kādu citu kandidātu," sacīja Sesks.

Sesks arī uzsvēra, ka vēl notiks sarunas par nākamā Valsts prezidenta galvenajiem uzdevumiem. Viņaprāt, viens no svarīgākajiem valsts pirmās amatpersonas pienākumiem būtu Latvijas sabiedrības vienošana un saliedēšana.

Kā stāsta Sesks, diskusijās par Valsts prezidenta amata kandidātiem iesaistīto cilvēku loks ir "diezgan plašs". "Esam rīkojuši Liepājas partijas biedru aptauju, un tā parādīja, ka ir vairāki uz augstiem amatiem virzāmi kandidāti un runa ir ne tikai par Valsts prezidenta amatu, bet arī citiem," sacīja Sesks.

Vienlaikus, nākotnē Valsts prezidenta ievēlēšana būtu jānodod Latvijas pilsoņu rokās, jo tā process būtu saprotamāks un prognozējamāks, sacīja Sesks, piebilstot, ka pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā gan tas rada riskus.

"Tauta ir gudra, un nākotnē tai jādod izvēles iespēja," sacīja Sesks.

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija, ZZS ietilpstošo partiju līderi šaurā lokā vienojušies prezidenta amatam nominēt Vējoni.

Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis nekādus komentārus nesniedz, norādot, ka partija par savu izvēli paziņos 11.maijā. Gan "Vienotība", gan Nacionālā apvienība jau iepriekš neoficiāli pieļāva, ka varētu atbalstīt Vējoņa kandidatūru.

Visas koalīcijas kopīgais lēmums par Valsts prezidenta amata kandidātu paredzēts 12.maijā.

Pievieno komentāru

Liepājā