Sesks: Ar SC panākta vienošanās, ka Liepājas domē politiski jautājumi netiks risināti 1

Liepājas partija un apvienība "Saskaņas centrs" (SC) vienojušās, ka Liepājas domē politiski jautājumi netiks risināti, šorīt intervijā "Latvijas Radio" pauda pašreizējais Liepājas mērs Uldis Sesks.

Kā ziņots, pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām starp Liepājas domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem pieņemts lēmums, ka šajā sasaukumā ciešāku sadarbību Liepājas domē veidos Seska vadītā Liepājas partija kopā ar SC. SC pārstāvji arī pauduši atbalstu Seska kandidatūrai Liepājas domes priekšsēdētāja amatam, savukārt SC pārstāvis Jurijs Hadarovičs nākamajā domes sēdē tiks izvirzīts apstiprināšanai priekšsēdētāja vietnieka amatam.

Sesks uzsvēra, ka koalīciju ar Reformu partiju (RP) nav izdevies izveidot šīs partijas nostājas un ultimātu dēļ, tādēļ nekas cits neatlicis kā veidot koalīciju ar SC. Piemēram, RP pieprasījusi ievēlēt citu Liepājas mēru, kā arī nomainīt Liepājas SEZ pārvaldnieku.

Ar SC izrunātas dažādas lietas, piemēram, ka SC šajā sasaukumā nerosinās aktivitātes saistībā ar valsts valodu, tāpat netikšot skarti tādi sāpīgi jautājumi kā 16.marts un 9.maijs, norādīja Sesks.

Sesks darīja zināmu, ka ar SC izrunāti konkrēti jautājumi komunālajā sfērā un sabiedriskā transporta jomā, piemēram, par braukšanu bez maksas pirmklasniekiem un pensionāriem pēc 80 gadu vecuma, ko nākamā gada budžetā būtu iespējams realizēt.

Liepājas domes priekšsēdētājs pieļāva, ka viņam kopā varētu būt divi vai trīs vietnieki.

"Pārrunas par sadarbības veidošanu Liepājas domē šogad bija ļoti smagas un ilgas, jo iekļuvušas ir tikai trīs lielās partijas un katrai ir savi redzējumi, mērķi un ambīcijas. Ar SC esam spējuši vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem, prioritātēm un turpmākajiem rīcības soļiem, tāpēc saskatu šo sadarbību kā iespēju kopīgiem spēkiem izpildīt visas tās lietas, ko iedzīvotāji no mums sagaida," iepriekš informēja Sesks.

Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Jāņa Vilnīša pārstāvēto RP, piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā.

"Esam centušies meklēt abām pusēm pieņemamus risinājumus, lai pašvaldības darbā varētu sadarboties, kā to esam darījuši iepriekšējos četrus gadus, taču acīmredzot personiskās ambīcijas, politiskā brieduma trūkums un nelokāma stūrgalvība Reformu partijā ir novedusi pie tā, ka ar šo partiju gluži vienkārši nav iespējamas konstruktīvas sarunas, nemaz nerunājot par darbiem," pēc tikšanās ar visu partiju pārstāvjiem pauda Sesks.

Viņš arī norāda, ka Liepājas partija kā kompromisa modeli piedāvājusi veidot koalīciju ar visām trim domē iekļuvušajām partijām, nodrošinot to pārstāvjiem pārstāvību domes vadībā un komitejās, taču arī no šāda modeļa RP atteikusies. Kā ziņots, RP pauda gatavību sadarboties ar Liepājas partiju tikai bez tās vadītāja, Liepājas mēra Seska.

"Vairākus gadus Liepājas domē esam nostrādājuši opozīcijā, bet tagad pienācis laiks sevi parādīt aktīvā darbībā. Šodien mēs ejam koalīcijā ar vienīgo mērķi - uzlabot dzīves līmeni pilsētā un maksimāli izpildīt mūsu vēlētājiem dotos solījumus. Mums bija iespēja veidot koalīciju arī ar otru Liepājas domē iekļuvušo politisko spēku - Reformu partiju -, taču priekšroka tika dota Liepājas partijai, jo gan skaitliski, gan arī kompetences ziņā šāds koalīcijas modelis ir daudz stabilāks un noturīgāks," atzina SC Liepājas saraksta līderis Hadarovičs.

Hadarovičs akcentēja, ka augstu vērtē RP saraksta līderi Vilnīti un viņa komandas panākumus Liepājas pašvaldības vēlēšanās, taču līdzšinējā pieredze un sabiedrības zemā uzticība Reformu partijai neļaujot SC veidot ciešāku sadarbību ar šo politisko spēku.

"Tā būtu ļoti trausla koalīcija bez stabila balsu vairākuma, kas neļautu realizēt visas tās ieceres, kas ir būtiskas mūsu vēlētājiem. Līdzīgas trauslas koalīcijas ir bijušas gan Daugavpilī, gan Jūrmalā, bet tas noved tikai pie pastāvīgām ķildām un karošanas savā starpā. Mūsu pilsēta pašlaik nav tādā situācijā, lai varētu atļauties šādus politiskus eksperimentus, vēl vairāk - mēs nezinām, kas notiks ar Reformu partiju kopumā tuvākajā laikā, tāpēc mēs uzskatām sadarbību ar Reformu partiju par neperspektīvu," atzina Hadarovičs.

Pirmā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēde notiks 19.jūnijā plkst.11, nevis 20.jūnijā, kā tika prognozēts iepriekš, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Jau vēstīts, ka 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi Liepājas partija, iegūstot septiņas no 15 deputātu vietām. Tāpat šajā sasaukumā iekļuvusi RP ar piecām deputātu vietām un SC ar trim deputātu vietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

maris

pret,pret hadarovics tomer ka vins ir meligs , negodigs

pirms 8 gadiem, 2013.06.17 19:25

Liepājā