Sesks aicina uz pārrunām RP deputātu; Vilnītis uzskata - tas ir pārvilināšanas mēģinājums 1

Vienu no Reformu partijas (RP) Liepājas domē ievēlētajiem deputātiem pēc Liepājas partijas un RP sarunām uz pārrunām aicinājis Liepājas partijas vadītājs Uldis Sesks, jautāts par to, vai bijuši mēģinājumi kādu no Liepājas domē ievēlētajiem RP deputātiem pārvilināt uz citu partiju, "Rietumu Radio" pastāstīja RP Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis.

Iepriekš, pēc vēlēšanām Vilnītis "Rietumu Radio" pieļāva, ka šādi mēģinājumi būs, vienlaikus paužot cerību, ka tas nenotiks.

Kā pastāstīja Vilnītis, pirmdien, 3.jūnijā, neilgi pēc Liepājas partijas un RP sarunām par iespējamo koalīcijas izveidi, uzņēmuma "Liepājas metalurgs" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs lūdzis no RP domē ievēlētajam deputātam Atim Deksnim "pēcpusdienā ierasties pie Seska kunga uz pārrunām". Deksnis, kurš ir "Liepājas metalurga" personāldaļas vadītājs, pie Seska atteicies doties.

"Tas parāda, ka mēģinājums [pārvilināt deputātus] tika plānots. Skumji, ka tā notika, bet tas laikam pieder pie [Liepājas partijas] politiskās virtuves, politiskā stila," izteicās Vilnītis. Viņš pieļāva, ka līdzīgas pārrunas plānotas arī ar citiem RP deputātiem, iespējams, mēģinot viņus kaut kādā veidā ietekmēt.

Vaicāts, vai nepieļauj iespēju, ka Sesks vēlējies ar viņu kā "Liepājas metalurga" personāldaļas vadītāju pārrunāt personāla jautājumus finanšu grūtībās nonākušajā uzņēmumā, Deksnis aģentūrai LETA atzina: "Skaidrs ir tas, ka aicinājums uz sarunu bija. Ja tas būtu par profesionālajām lietām, tad to ir iespējams kārtot savādāk. Darba laikā esmu sastopams savā darba vietā, esmu brīvi sazvanāms." Deksnis norādīja, ka "Liepājas metalurga" darba jautājumi ar pilsētas vadību šādā veidā nekad nav tikuši risināti.

Jau ziņots, ka 1.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Liepājas domē ievēlēti trīs politiskie spēki, no kuriem lielāko balsu skaitu saņēmusi Liepājas partija, iegūstot septiņas no 15 deputātu vietām. Tāpat šajā sasaukumā iekļuvusi RP ar piecām deputātu vietām un "Saskaņas centrs" ar trim deputātu vietām.

Pēc vairāk nekā nedēļu garām pārrunām starp Liepājas domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem pieņemts lēmums, ka šajā sasaukumā ciešāku sadarbību Liepājas domē veidos pašreizējā Liepājas mēra Seska vadītā Liepājas partija kopā ar SC.

Sesks norādīja, ka Liepājas partija uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmo aicināja Vilnīša pārstāvēto RP, piedāvājot tai gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas esot nonākušas strupceļā.

Pirmā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēde notiks 19.jūnijā plkst.11, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nu

zatlera partija tak vienalga nepastāvēs, tas taču visiem skaidrs, gan jau šie aizies citās partijās vienalga, bet laiks rādīs, vai vilnītis ir ko vērts.

pirms 8 gadiem, 2013.06.12 12:30

Liepājā