Septiņās skolās aizkavējas vēstures un matemātikas eksāmens

Nepilnīga pasta sūtījuma dēļ Liepājā septiņās skolās šodien aizkavējies vēstures eksāmens devītajai un matemātikas eksāmens 12.klasei, vēstī Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova.

Plkst.7 no rīta atklājies, ka Liepājas Izglītības pārvaldē nav saņemts pilnīgs pasta sūtījums, trūkst vienas no vairākām aploksnēm ar eksāmena materiāliem.

Līdz plkst.12 eksāmenu kārtošana visās septiņās skolās tika sākta.

Kā sacīja Molčanova, neoficiāla informācija liecina, ka sūtījums ar eksāmenu materiāliem kļūdas dēļ nosūtīts uz citu Latvijas novadu.

Izglītības ministrija skolām trūkstošos eksāmenu materiālus nosūtījusi pa elektronisko pastu, bet skolu darbiniekiem nācies tos steigā kopēt.

Liepājas 5.vidusskolā matemātikas eksāmenam vien bija jāsakopē 97 eksemplāri uz četrām līdz piecām lapām no abām pusēm. Tas prasīja laiku, un eksāmenu sākums četrās skolās aizkavējās, sākot no desmit minūtēm līdz pusotrai stundai, radot nevajadzīgu stresu un apmulsumu skolēniem un viņu vecākiem, aģentūru LETA informēja skolā.

Liepājas domei un Izglītības pārvaldei joprojām paliek neatbildēts jautājums, kur palika Liepājas skolām paredzētais sūtījums, uzsvēra Molčanova.

Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde pauda bažas un neizpratni par Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdņu bezatbildību, kas var atstāt zināmu ietekmi arī uz eksāmenu rezultātiem - skolēniem, kuri no rīta bija koncentrējušies uz eksāmenu, bet nācās piedzīvot nevajadzīgu stresu un neziņu.

Turklāt matemātikas eksāmena rezultāts daudziem vidusskolēniem ir ļoti svarīgs, jo vienlaikus ir arī iestājeksāmens augstskolā.

Liepājas pašvaldība šodien nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu rīkoties atbildīgāk un vērīgāk sekot atbildīgo ierēdņu darbam, nepieļaujot līdzīgas situācijas.

"Tas rada neuzticību mūsu izglītības sistēmas vadītājiem un met nevajadzīgu aizdomu ēnu par eksāmenu materiālu iespējamo noplūdi," piebilda Molčanova.

Kā aģentūru LETA informēja Izglītības satura un eksaminācijas centrā (ISEC), eksāmena darbi uz skolām nosūtīti no paša rīta. Šorīt plkst.8 uz ISEC zvanīja no Liepājas, norādot, ka eksāmena darbi ir saņemti daļējā apjomā. ISEC noskaidrojis, ka tas esot noticis piegādātāja, proti, VAS "Latvijas Pasts" vainas dēļ.

"Neskatoties uz to, ka starpgadījums nenotika ISEC neizdarības dēļ", centrs "operatīvi atradis optimālāko risinājumu", lai eksāmens tomēr notiktu. Lai arī sācies vēlāk, patlaban eksāmens norit.

Savukārt piegādātājs oficiālu paskaidrojumu, kāpēc eksāmena darbi netika piegādāti pilnībā, vēl nav sniedzis. Kā norādīja ISEC, "minējumus par notikušo veikt nevajadzētu - "Latvijas Pasts" noteikti sniegs savu skaidrojumu pēc apstākļu noskaidrošanas".

Kā aģentūru LETA informēja "Latvijas Pasts", kas veic eksāmenu uzdevumu lapu izsūtīšanu, kļūdu izraisījis cilvēciskais faktors. Eksāmenu uzdevumu lapas vairākām Liepājas skolām tika iešķirotas pie sūtījuma, kas paredzēts skolām citā rajonā.

"Latvijas Pasts" atvainojas Liepājas Izglītības pārvaldei, Liepājas skolām, skolotājiem un skolniekiem par pieļauto kļūdu un izsaka pateicību Izglītības un zinātnes ministrijai par operatīvo rīcību radušās situācijas atrisināšanā, paredzot rezerves variantu.

Pasts norāda - lai uzlabotu pasta sūtījumu šķirošanas ātrumu un kvalitāti, ir nepieciešamas investīcijas šķirošanas iekārtu automatizācijā un tehnoloģijās, ko "Latvijas Pasts" tuvākajā laikā arī plāno veikt un kas ne tikai uzlabos šķirošanas kvalitāti, bet arī izslēgs cilvēciskās kļūdas faktoru.

Pievieno komentāru

Liepājā