Savu pieredzi vērtē augstāk par politisko karjeru

Vairas Vīķes-Freibergas un viņas dzīvesbiedra Imanta Freiberga uzņēmums “VVF Consulting” uzsācis Liepājas pašvaldības attīstības politikas analīzi.

Freibergi to darīs aptuveni pusgadu, un firma par to saņems 16 190 latu lielu atlīdzību, otrdien preses konferencē viesnīcā “Promenāde” apstiprināja V. Vīķe-Freiberga.

Novērtē vēlmi mācīties
“Vēlme uzzināt neatkarīgu viedokli par savu darbu ir gudra rīcība. Manuprāt, pašpietiekama un pašapmierināta attieksme ir muļķīga. Man ir prieks, ka Liepājas mērs Uldis Sesks jūt nepieciešamību analizēt notiekošo,” uzsvēra V. Vīķe-Freiberga.
Firmas “VVF Consulting” vienīgie darbinieki pagaidām ir Freibergu pāris. Viņi ir gatavi veikt visu nepieciešamo analīzi. “Esam enerģiski un pagaidām citus darbiniekus nepiesaistīsim, tomēr, ja netiksim galā, ņemsim talkā palīgus,” apgalvoja eksprezidente.
“VVF Consulting” darba rezultāts piederēs pilsētas domei, un pašvaldība to būs tiesīga publiskot pēc darba noslēguma.
V. Vīķe-Freiberga atklāja, ka šobrīd “VVF Consulting” ir arī citi darbu pasūtītāji, ne tikai Liepājas dome.

Analizēs attīstības plānus
“VVF Consulting” uzdevums būs izvērtēt Liepājas attīstības politiku. Ar pilsētu V.Vīķe-Freiberga iepazinusies jau prezidentūras laikā un uzskata, ka guvusi plašu priekšstatu par to. Dzirdējusi arī vairāku augstu amatpersonu viedokļus par Liepāju, arī Beļģijas karaļa izteikumus, kurš Liepāju raksturojis kā perspektīvu. Daudzi redzot Liepājā lielu potenciālu, tomēr to jāprot izmantot. “VVF Consulting” pētīs pilsētas attīstības mērķus, atbildības sadalījumu to realizācijas gaitā, kā izpildes fāzē tiek ievēroti sākotnējie uzdevumi, kādas ir iedzīvotāju vēlmes un attieksme pret notiekošo. Šai kontekstā žurnālisti jautāja, kādēļ tieši Liepājā ir visaugstākās apkures cenas. “Visiem taču zināms, kam pieder “Liepājas enerģija”,” smaidot atbildēja V. Vīķe-Freiberga.

Prognozē darbaroku trūkumu

Jau šobrīd V. Vīķe-Freiberga uzsvēra galvenās pilsētas priekšrocības un galvenos draudus tās tālākai attīstībai.
“Neaizsalstoša osta ir galvenā pilsētas vērtība, un šeit es gribētu redzēt konteineru rindas kilometru garumā, kā Eiropas ostās,” sacīja V. Vīķe-Freiberga.
Savukārt par galveno pilsētas attīstības draudu Imants Freibergs uzskata kvalificētu darbinieku trūkumu. Jau šobrīd ārvalstu firmas šeit nebraucot meklēt lētu darbaspēku, tādēļ jāveltī liela uzmanība cilvēku tālākizglītībai un pārkvalifikācijai.

Netērēs tautas uzticību

V. Vīķe-Freiberga žurnālistiem vairākkārt uzsvēra, ka guvusi plašu pieredzi un var dot politiķiem un amatpersonām labus padomus. Uz “Kursas Laika” jautājumu, vai pieļauj iesaistīšanos politikā šobrīd, kad izjūk un veidojas jaunas partijas, eksprezidente atbildēja, ka tuvākajā laikā to nedarīs. “Man dots liels uzticības kredīts, un to es negribētu uzticēt cilvēkiem, kurus labi nepazīstu. Nevēlos, lai ar manu vārdu kāds veiktu manipulācijas. Es neapgalvoju, ka negrasos iesaistīties politikā vispār,” teica V. Vīķe-Freiberga.

Pievieno komentāru

Liepājā