"Saules nama" lietā priekšroka amatpersonas interesēm 1

Liepājas dome šodien noraidīja zemes gabala Saules ielā 8 Liepājā atpakaļpirkšanas tiesības, tādējādi ļaujot zemes privatizētājai, domes Būvvaldes darbiniecei Ritai Giļovai veikt visas operācijas ar zemesgabalu, arī tā pārdošanu. Par lēmumu balsoja 13 deputātu, bet viens atturējās.

Dome lemj par labu savai darbiniecei
Jau vēstījām, ka pret šī zemesgabala iecerēto apbūvi protestēja Laivinieku ielas 7/13 nama iedzīvotāji, kuri uzskata, ka būve "Saules nams" būs par tuvu viņu mājai un iecerēta par augstu.

Savulaik deputāte Elita Kosaka iesniedza protestus Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un prokuratūrai, tādēļ privatizācija tika aizkavēta.

Līdz ar pēdējo domes lēmumu šajā lietā Ritai Giļovai tika noņemtas jebkādas saistības pašai uzbūvēt ēku un viņa var zemi pārdot tālāk, tādējādi gūstot peļņu.

Atpakaļpirkuma tiesības liedzot kredītu
Domes lēmums kā vienīgo noteikumu R. Giļovai vai citiem zemesgabala īpašniekiem uzliek pabeigt iesākto būvi, lai gan līdzšinējos privatizācijas noteikumos šī norma jau bija un R. Giļova to nepildīja.

Viņa domes sēdē deputātiem skaidroja, ka domes pirmpirkuma tiesības liedzot saņemt kredītu būvniecībai. "Nevienā bankā mums nedeva kredītu tādēļ, ka domei ir atpakaļpirkuma tiesības," sēdē pirms lēmuma pieņemšanas sacīja R.Giļova.

Opozīcijas priekšlikumus piemin "starp citu"
Deputātes Elitas Kosakas, kura šobrīd ir atvaļinājumā, ierosinājumu izmantot atpakaļpirkuma tiesības un ierīkot bērnu laukumu pie Laivinieku ielas piecstāvu nama deputāti pat nepieminēja.

Vienīgi Nekustamā īpašuma pārvaldes šefa Mārtiņa Tīdena teiktajā pavīdēja, ka šāds absurds ierosinājums bijis, jo esot daudz lētākas iespējas izbūvēt bērnu laukumus pilsētā.

M.Tīdens apgalvoja, ka, atpērkot zemesgabalu, R. Giļovai vajadzētu atmaksāt nama pamatu izbūvi, kas gan vēl apšaubāms, jo zemes privatizētāja bija solījusi uzbūvēt namu līdz galam un to nebija izdarījusi, kas ļāva domei zemi atpirkt tikai par tā pašizmaksu, mazliet vairāk par 13 tūkstošiem latu. Savukārt zemes nomas tiesības R. Giļova bija zaudējusi līdz ar privatizāciju.

Laivinieku ielas iedzīvotāju visiem zināmais satraukums deputātu debatēs, apspriežot jautājumu, vispār netika pieminēts, lai arī zināms, ka viņi iepriekš izteikuši vēlmi nomāt no domes šo zemes gabalu, lai namam būtu savs pagalms.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

v

labprāt uzzinātu, kuram deputātam sirdsapziņa tomēr lika atturēties... jurkānam taisnība vien ir par tiem blatņikiem - Liepāja ir kliedzošs piemērs...

pirms 12 gadiem, 2008.07.08 11:00

Liepājā