Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarunas par cimdiem un maučiem Liepājas muzejā papildinās izstāde un meistardarbnīca

11. decembrī pulksten 17 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā, Kūrmājas prospektā 16/18, atklās ekspresizstādi „Cimdi, mauči, dūraiņi” un pulcēs adītājas uz meistardarbnīcu, informē Liepājas muzejs.

Gada noslēdzošais sarīkojums Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā piedāvā sarunu par etnogrāfiskajiem un mūsdienās darinātajiem cimdiem un dūraiņiem. Tajā pašā laikā noritēs praktiskā meistarklase par pērlīšu adīšanas tehniku.

No 11. decembra līdz 2014. gada 14. janvārim Kurzemes tautastērpu informācijas centrā būs skatāma cimdu, mauču un dūraiņu ekspresizstāde. Par seno adītāju prasmi un gaumi liecinās eksponāti no Liepājas muzeja etnogrāfiskā krājuma. Ar mūsdienās adītu dūraiņiem kolekciju piedalīsies projekta „Saldus novada cimdi” dalībniece Zinta Vārpiņa.

Uz ekspresizstādi aicināti interesenti ar līdzpaņemtiem rakstainiem cimdiem – seniem un mūsdienīgiem. Izstādes atklāšanā pirmsvētku pārsteigumu būs atvedušas Kuldīgas muzeja rokdarbu kopas „Čaupe” meistares.

Meistarklasē par pērļu adījumiem savā pieredzē un skatījumā uz pērlīšu adīšanas paņēmieniem un pielietojuma iespējām dalīsies rokdarbniece Astra Dzērve. Uz pērļu adīšanas meistarklasi aicināti interesenti ar adīšanas iemaņām un saviem darba instrumentiem (1, 25 numura adāmadatām, trīskāršu gublāna dziju un pērlītēm).

Dalības maksa meistarklasē 1Ls (1, 42 EUR), pieteikšanās līdz 9. decembrim, zvanot pa tālr. 29605223. Vietu skaits ļoti ierobežots.

Pievieno komentāru

Liepājā