Saņemts 61 ieteikums Gada un Goda liepājnieku tituliem

Aptaujā par 2013. gada Goda un Gada liepājniekiem Domē saņemta 61 anketa, kas ir aptuveni tikpat cik pērn. Iedzīvotāji ieteikuši pavisam 42 kandidatūras šiem augstākajiem pilsētas apbalvojumiem. Saņemtas 14 anketas ar ieteikumiem titulam "Goda liepājnieks", kurās minēti astoņi kandidāti, un 47 anketas ar 34 kandidātiem titulam "Gada liepājnieks", informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Līdz šīs nedēļas beigām liepājnieku iesniegtās Gada liepājnieku anketas un to atbilstību konkursa nolikumam izvērtēs apbalvojumu konsultatīvā padome Domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas pilsētas sabiedrības dažādu nozaru pārstāvji. Galvenais kritērijs būs tas, cik nozīmīgs, pamanāms un sabiedrības atzinīgi novērtēts bijis konkrētā kandidāta veikums pilsētas labā aizvadītajā - 2013. gadā.

 No 21. februāra (datums vēl tiks precizēts) līdz 2. martam ikviens liepājnieks, arī tie, kuri nebūs paspējuši iesniegt anketas, interneta balsojumā varēs nobalsot par Gada liepājnieku TOP 15, izvēloties vienu no izvirzītajiem kandidātiem.  

Titulu "Goda liepājnieks" Apbalvojumu konsultatīvā padome, vērtējot liepājnieku ierosinājumus, piešķirs par īpašiem nopelniem Liepājas labā - tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība.

Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi, Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

Visus 15 Gada liepājniekus un Goda liepājnieku tradicionāli sveiks Liepājas dzimšanas dienā - 18. martā - Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Pievieno komentāru

Liepājā