Sala dēļ var arī neapmeklēt skolu

Tā kā laika prognozes rāda, ka februāra beigās un marta sākumā sagaidīsim šīs ziemas zemāko gaisa temperatūru, izglītības pārvalžu un nodaļu darbinieki aicina bērnu vecākus izvērtēt situāciju saistībā ar bērnu došanos uz skolu vai palikšanu mājās, vēstīts Liepājas Izglītības pārvaldes mājaslapā.
Aukstuma vilnis Latvijā turpinās arī šonedēļ, kad temperatūra dažviet varētu noslīdēt zem -25 grādu atzīmes.

Atbilstoši Ministru Kabineta noteikumiem par higiēnas prasībām vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēs, aukstā laikā skolēni var palikt mājās. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka izglītības iestādi var neapmeklēt bērni vecumā līdz 12 gadiem, ja aukstums pārsniedz -20 grādus, bet bērni vecumā no 13 gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -25 grādiem.

Lēmumu par bērna došanos uz skolu vai palikšanu mājās pieņem vecāki, un vēlams ik rītu izvērtēt apstākļus, ņemot vērā gan gaisa temperatūru, gan to, cik ilgs laiks skolēnam jāpavada ārpus telpām ceļā uz skolu, vai nav jāstāv sabiedriskā transporta pieturvietā utt. Vecākiem arī vajadzētu pievērst uzmanību, lai bērns dotos laukā siltā apģērbā, siltos apavos, ar cepuri un cimdiem.
Mazo bērnu vecākiem atgādinām, ka arī bērnudārzi aukstā laikā strādā ierastajā ritmā, vienīgi dēļ aukstuma atturoties no bērnu pastaigām svaigā gaisā. Noteikumi paredz, ka pastaigas svaigā gaisā netiek organizētas bērniem, kas jaunāki par trīs gadiem, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -10 grādiem.

Pievieno komentāru

Liepājā