Sākusies ''Liepājas metalurga'' mantas izsole

AS ''KVV Liepājas metalurgs'' maksātnespējas administrators Guntars Koris ir izsludinājis pirmās sešas uzņēmuma mantas izsoles, informē ''Dienas Bizness''. Interesenti tajās var piedalīties līdz marta beigām.

Pieciem objektiem izsole noritēs elektroniski vietnē izsoles.ta.gov.lv, kur pieejama arī informācija par tās kārtību un nosacījumiem. To skaitā ir elektrotēraudkausēšanas ceha tehnoloģiskās iekārtas un mašīnas kā lietu kopība ar sākumcenu 5,35 miljoni eiro. Šīs 26. februārī izsludinātās izsoles tiks slēgtas 28. martā pulksten 13. Savukārt velmētavas mantas izsole notiks klātienē 20. martā pulksten 12 Brīvības ielā 93. Tās sākumcena – 1,33 miljoni eiro.

Jau rakstīts, ka cerības uz investora, kas iegādātos uzņēmumu kopumā, atrašanu saruka pagājušā gada nogalē. G. Koris paziņoja, ka neviens no pretendentiem nav izpildījis nodrošināto kreditoru izvirzītos nosacījumus un nesniedz prasītās garantijas tā darbības atjaunošanai. Tāpēc tika pieņemts lēmums uzņēmumu izpārdot pa daļām.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzskata, ka ''Metalurga'' teritorijā varētu attīstīt industriālo parku, jo tur ir nepieciešamā infrastruktūra, piemēram, pieeja dzelzceļam, pieslēgums elektrībai un gāzei.

Ministru prezidents Māris Kučinskis lēš, ka ar izsoļu palīdzību valsts varētu atgūt 20 miljonus eiro no savulaik ražotnē ieguldītajiem aptuveni 60 miljoniem.

Liepājas tiesa AS ''KVV Liepājas metalurgs'' par maksātnespējīgu atzina 2016. gada 16. septembrī.

Pievieno komentāru

Liepājā