Sākusies biļešu tirdzniecība uz festivāla "Liepājas vasara" koncertiem

No 18. līdz 25. augustam koncertzālē "Lielais dzintars" norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) organizētais festivāls “Liepājas vasara”. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Festivālā paredzēti trīs koncerti.

Festivāls tiks atklāts 18. augustā pulksten 18 – LSO galvenais diriģents Gintars Rinkevičs (Lietuva) interpretēs itāļu komponista Džuzepes Verdi "Rekviēmu". Vairāk nekā stundu garo skaņdarbu kopā ar LSO izpildīs Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un solisti Sandra Janušaite (soprāns, Lietuva), Kristīne Zadovska (mecosoprāns, Latvija), Valentīns Ditjuks (tenors, Ukraina) un Rihards Mačanovskis (baritons, Latvija). "Rekviēms" ir pasaulē populārs arī 144 gadus pēc pirmatskaņojuma Milānā.

22. augustā pulksten 19 notiks koncerts "Liepājas mežragu zelta skaņas". LSO uzstāsies kopā ar Liepājas Mežragu kvartetu. Ingus Novicāns, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un Edgars Kalniņš ar domubiedriem sagatavojuši programmu, kurā iekļauti gan baroka un klasicisma pīlāru J.S. Baha un V.A. Mocarta skaņdarbi, gan romantiķu F. Šūberta un J. Brāmsa mūzika, gan arī populāri  džeza standarti.

Festivālu 25. augustā pulksten 18 noslēgs LSO un pasaulslavenā latviešu operdziedātāja Maija Kovaļevska diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertā izskanēs pazīstamu operu skaistākās ārijas. M. Kovaļevska ir Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesore, kā arī ir saņēmusi Triju zvaigžņu ordeni par nopelniem kultūrā, izcilu radošo ieguldījumu operas mākslā un Latvijas vārda un tās kultūras popularizēšanā pasaulē.

Pievieno komentāru

Liepājā