Sākusies biļešu pārdošana uz festivāla "Via Baltica" koncertiem

Ir sākusies biļešu pārdošana uz festivāla "Via Baltica" koncertiem "Tuvu tuvumā", "Roks Baroks" un "Lettonia", informēja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Pujēna.

Festivāla "Via Baltica" koncerti norisināsies no 21.augusta līdz 29.augustam Liepājā un 23.augustā Kuldīgā. Jau piekto gadu festivāls priecēs apmeklētājus ar dažādiem kultūras pasākumiem - izstādēm, koncertiem un mūzikas nodarbībām bērniem un vecākiem, pulcējot vairāk mūziķus un māksliniekus no Baltijas valstīm.

Savukārt no 13.augusta līdz 6.septembrim tā būs skatāma Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" un "Promenade Hotel" Hika un Vites zālēs.

15.augustā interesenti būs aicināti uz mūzikas nodarbībām bērniem un vecākiem Liepājas Latviešu biedrības namā. Nodarbības tiek rīkotas sadarbībā ar "Yamaha" mūzikas skolu un ir bez maksas.

Tālāk festivāls turpināsies ar vairākiem koncertiem Liepājā un Kuldīgā. Atklāšanas koncerts "Tuvu tuvumā" notiks 21.augustā Liepājā "Promenade Hotel" Hika zālē un 22.augustā Kuldīgā Kuldīgas novada pašvaldības zālē. Koncertā piedalīsies pazīstamais klarnetists Egīls Šēfers, pie klavierēm - Toms Ostrovskis. Muzicēšanu papildinās Liāna Langa ar savas dzejas lasījumiem un Jānis Deinats ar savām fotogrāfijām, tā pārveidojot koncertu par mulitmediālu priekšnesumu.

Nākamais koncerts "Kvartets un latvieši" notiks Kuldīgā, 23.augustā, un tajā būs dzirdami trīs latviešu komponistu skaņdarbi Spīķeru kvarteta izpildījumā. Tālāk Kuldīgas koncertiem sekos divi koncerti Liepājā - "Roks Baroks" 27.augustā un "Lettonia" 28.augustā. Koncertprogrammā "Roks Baroks" apvienoti dažādu laikmetu un žanru skaņdarbi, kurus izpildīs lietuviešu mākslinieki - kontrabasists Daniels Rubins, Židre Ovsjukaite (vijole), Ugne Petruskaite (alts). Savukārt, koncerts "Lettonia" būs veltīts latviešu kamermūzikai un tās komponistiem, sākot no Jāzepa Vītola un beidzot ar mūsdienu autoriem, piemēram, Pēteri Vasku un Paulu Dambi.

Noslēguma koncerts, kā jau iepriekšējos gadus, notiks Liepājas pludmalē, pieminot "Senās uguns nakti". Šajā vakarā ap Baltijas jūru tiek iekurti ugunskuri, lai atgādinātu sev un citiem par Baltijas jūru, kas mums ir kopīga un sargājama. Koncertā ar savu virtuozo ģitārspēli uzstāsies Kaspars Zemītis kopā ar stīgu kvartetu, izpildot latviešu tautasdziesmu aranžējumus, Emīla Dārziņa skaņdarbus, Astora Pjacollas argentīniešu tango un daudz ko citu. Šis pasākums, kā iepriekšējos gadus, būs bez maksas, un aicināts būs ikviens.

Biļešu cena uz maksas koncertiem ir septiņi eiro, un biļetes jau iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē "www.bilesuparadize.lv". Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja koncertos ir brīva.

Festivāls notiek ar Valsts kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu. Plašāka informācija par festivālu "Via Baltica" pieejama interneta vietnē "www.viacultura.lv", kā arī sociālajos tīklos.

Pievieno komentāru

Liepājā