Sākusies apkures sezona; paliek lētāka dabasgāze un mazliet saruks apkures rēķini 4

Liepājas bērnudārzos un skolās apkures sezona jau sākusies, bet apkaimes novados, ja vēl nav, tad tūdaļ būs. Visticamāk arī dzīvojamajās mājās sezona sāksies drīzumā. Priecāties var Liepājas un Grobiņas iedzīvotāji, jo paliek lētāka dabasgāze un mazliet saruks arī apkures rēķini. Citviet, kur kurina tikai šķeldu un malku, lielu izmaiņu nebūs, raksta "Kursas Laiks".

Pagājušajā nedēļā satraukums pārņēma Nīcas iedzīvotājus, jo bērnudārzā un skolā siltuma vēl nebija. “9. oktobrī apkure uzsākta Nīcas bērnudārzā, vidusskolā un ambulancē,” apstiprināja novada domē.

Savukārt grobiņnieki pēc raksta sabiedrisko mediju portālā “Lsm.lv” 9. oktobrī jau bija sapratuši, ka maksās par 16 procentiem mazāk nekā līdz šim. Cena saruks, tomēr ne tik daudz. Pilsētu bērnudārzos un skolās jau kurina. Atsevišķās vietās ciemos apkure tiks pieslēgta nedēļas laikā, “Kursas Laiks” uzzināja, aptaujājot novadu amatpersonas.

Gāzi apkurē izmanto Liepājā un Grobiņā. “Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi SIA “Liepājas enerģija” 2015. gada jūnijā iesniegto jauno siltumenerģijas apgādes gala tarifu projektu, kas ar pašreizējo dabasgāzes cenu – 206,32 eiro par 1000 normālkubikmetriem – samazināts par 1,8%. Apstiprināto tarifu galvenais ieguvums ir augstāka neatkarība no gāzes cenu svārstībām,” paskaidro SIA “Liepājas enerģija” sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

A. Tērauda apstiprina, ka cenas samazinājums par siltumenerģiju patērētājiem Liepājā nepārsniegs 7%. Līdzīgu skaitli min arī SIA “Grobiņas siltums” vadītāja Evita Pūķe. “Protams, ja paņemsim pašu augstāko cenu par siltumu, kāda vien jebkad ir bijusi, tad iznāks arī 16% starpība, tomēr par pamatu ņemam pēdējos tarifus,” saka E. Pūķe.

Aizputes, Pāvilostas, Rucavas, Priekules un Vaiņodes novadā siltuma ražošanā dabasgāzi neizmanto, tādēļ cenu izmaiņas nebūs lielas. Šķeldas un malkas iepirkumu cenas daudz neatšķiras no pērnajām, tādēļ izteikta cenas pieauguma vai sarukuma nebūs.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nosalušie

Kad vienreiz Nīcā būs normāla apkure???Kas tas par sviestu 21.gs.???Mēs maksāsim par ko?par to,ka nav silti radiatori?Idiotu bars,tagad jau ir auksts,kas būs kad uznāks kā min.-10grādi?ko tad?Lai pagasts domā kā samazināt rēķinus par vismaz 70%,jo tieši apm.30%siltums ir mūsu radiatoros.

pirms 6 gadiem, 2015.10.12 12:28

Cimdenieki

Cimdeniekos dzīvoklī 12 grādi. Pieslēdzat tak apkuri! Laukā jau nedēļu vid temp ir zem 5 grādiem, mūri krietni atdzisuši. Kāpēc jāgaida vēl kaut ko? Labāk, lai plīst atkal kāda rore?

pirms 6 gadiem, 2015.10.12 17:18

kadas mulkibas

Liepajas 6 vidusskola busot tikai rit.Berns sudzas,ka skola auksti.Garderobes ari nav.

pirms 6 gadiem, 2015.10.12 17:42

Cimdenieki

kā nav kauna Grobiņas novada namsaimniekam? pieslēdz apkuri mājām, kurām ir čupa ar parādniekiem, bet nepieslēdz, kur parādu praktiski nav, atskaitot dzīvoklim, kuru atsavināja banka! kā var apelēt pie kaut kāda mistiska iesnieguma? gaidiet patērētājus ciemos! istabās jau ir 10 grādi!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.10.13 16:05

Liepājā