Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākta puķu dobju un citu apstādījumu kopšana

Liepājas centrā pie universitātes, Graudu un Lielās ielas stūrī un dobē pie viesnīcas "Līva" trešdien, 22. aprīlī, ir sastādītas pirmās puķes – te tagad pilsētnieku acis iepriecina dzeltenu, bordo, baltu un gaiši zilu atraitnīšu paklāji, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pilsētas dobju un ielu labiekārtošana un apzaļumošana notiek SIA „Komunālā pārvalde” un Būvvaldes speciālistu vadībā, piesaistot darbu veicējus – stādījumu plānošanā, veidošanā un uzturēšanā šogad ir iesaistītas konkursos uzvarējušās firmas:  SIA „Tranzīts L” un firma „Pīlādži Juniors”.

Šajā nedēļā ar dažādiem krāšņumaugiem tiks atjaunota arī dobe pie Dzimtsarakstu biroja Lielā ielā.

Nākošais puķu stādīšanas cēliens notiks maija vidū. Tad dobēs aptuveni 16 citās pilsētas vietās (Jūrmalas un Raiņa parkā, Kūrmājas prospekta galā, Čakstes laukumā, Kurzemes skvērā u.c.) iesakņos argirantēmas, samtenes, balzamīnes, gauras, iresīnes un citas puķes, kas ir piemērotas mūsu klimatiskajiem apstākļiem un pilsētas videi.

Puķu dēstu stādīšana ir jāpabeidz līdz maija beigām/jūnija sākumam.

Vasaras vidū paredzēts trešais pilsētas dobju izdaiļošanas cēliens, kad pavasara puķes būs noziedējušas un tās aizstās ar vasaras košumaugiem – baltām alisēm, heliotropiem, iresīnēm, samtenēm, lobēlijām u.c. Šovasar regulāri tiks atjaunota arī pilsētas galvenā dobe – Rožu laukumā.

Liepājā šogad ikvienu iepriecinās arī uzņēmēju finansētie un veidotie ziedu objekti, piemēram, jau zināms, ka SIA „Tranzīts L” par saviem līdzekļiem izveidos un uzturēs stādījumus Līvas laukuma aplī.

Uzņēmumi DG Termināls, Lattelecom, Čilli pica ir izteikuši vēlmes atjaunot un radoši papildināt iepriekšējos gados veidotās dekoratīvās kompozīcijas, informē pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule. Pilsētas uzņēmumu sponsorētās ziedu kompozīcijas tiks izvietotas līdz 1. jūnijam, jo tajās eksponēsies vasaras puķes.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, pilsētā tiks izvietotas arī 11 puķu piramīdas, 62 betona puķu podi jeb rondo; būs arī divas ziedu figūras: Taurenis un Gliemezis.

Vēl šogad puķu grozi būs izvietoti pie apgaismojuma balstiem uz Tramvaja tilta, Jūras ielā un pie Latviešu biedrības nama citās pilsētas vietās, kā arī „ziedu koks” –  Siena tirgus malā.

Pašlaik pašvaldība ir izsludinājusi iepirkuma konkursu par 57 puķu grozu iekārtošanu un kopšanu uz  jaunajiem apgaismes stabiem dažādās pilsētas vietās.  Konkurss noslēgsies aprīļa beigās.

Nupat ir pabeigts iepirkums par puķu traukiem pie apgaismojuma balstiem un vides dizaina objektu „Gliemezis” un „Taurenis” nodrošināšanu ar ziedu stādiem un to uzturēšana un kopšana visu to ziedēšanas laiku. Par šiem objektiem  visu sezonu rūpēsies firma „Pīlādži Juniors”. Puķu traukus pie apgaismojuma balstiem Jūras ielā (posmā no Lielās ielas līdz Radio ielai) un pie apgaismojuma balstiem uz Tramvaja tilta; par vides dizaina objektu „Gliemezis” un „Taurenis” atrašanās vietu lēmums vēl tiks pieņemts.

Pilsētas galvenā dārzniece R. Jaunzeme informē, ka viengadīgo puķu stādījumi pilsētā šovasar aizņems aptuveni 760 kvadrātmetru lielu platību, ziemcietes – vairāk nekā 1600 kvadrātmetrus.

Pievieno komentāru

Liepājā