Sāksies Līvas ciema svētki Liepājā 1

Šodien Liepājā sāksies Līvas ciema svētki, kuriem pieteikušies vairāk nekā 600 amata meistari, mākslinieki un mājražotāji.

Līvas ciema svētki Liepājas Promenādē šodien norisināsies no plkst.10 līdz 23 un svētdien no plkst.11 līdz 15.

Šo latviešu tradicionālās kultūras mantojuma svētku laikā darbosies arī Līvas tirgus. Godināti tiks vietējie amatnieki un dizaineri, kuri tradicionālās amatu prasmes apvieno ar mūsdienīgām un mākslinieciskām idejām. Savukārt Liepājas apkaimes prasmīgās saimnieces aicinās iepazīt Lejaskurzemes kulināro mantojumu un senās garšas gudrības, piedāvājot gan raksturīgos ēdienus, gan arī ierādot amatu siera siešanas meistarklasēs.

Rotu meistari aicinās pielaikot un iegādāties etnogrāfiskas un stilizētas rotaslietas no sudraba, dzintara, koka, gliemežvākiem, raga, stikla un citiem materiāliem. Piedāvājumā būs arī koka izstrādājumi, sākot no koka karotēm līdz pirts baļļai. Iegādāties varēs arī kalumus, tostarp naglas, eņģes un bultu uzgaļus. Plaši pārstāvēta būs keramika - tradicionālā Kurzemes, arī melnā un Latgales krāsainā keramika. Līvas tirgū varēs atrast arī mūsdienu dizaineru darbus - apģērbu, gleznas, interjera preces, aksesuārus u.c. priekšmetus. Varēs iegādāties gan dažādus puķu, garšaugu un ziemciešu stādus, gan arī dārza skulptūras no Latvijas lauku akmeņiem. Būs padomāts gan par dabīgo kosmētiku, gan ekoloģisko pārtiku.

Šogad par godu Liepājas 390.jubilejai īpaši tiks izcelti vietējie meistari. Improvizētā Meistaru ielā iepretim viesnīcai "Promenade Hotel" vienkopus būs novērtējami gan liepājnieku radīti lietišķās mākslas izstrādājumi, gan dizaina preces.

Būs pieejamas arī meistardarbnīcas, kurās jaunas amatu prasmes apgūt aicinās Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas lietišķās studijas "Kursa", "Liepava" un "Zītars". Pielaikojot Kurzemes tautastērpus, uzklausot speciālistu padomus un izmantojot tautas fotostudijas "Fotast" pakalpojumus, būs vieglāk izvēlēties katram savu tautas tērpu. Savukārt zīmju darbnīcā katrs būs aicināts atrast savu zīmi un izgatavot to izšūšanas, adīšanas, pērļu vai mālā veidotās tehnikās. Ikviens varēs iemēģināt arī mazās stelles ziedaino aprocīšu, sedziņu vai atslēgu piekariņu aušanai. Apgūt varēs arī šķērošanu, tapošanu, aprocīšu pīšanu, dzintara slīpēšanu un apstrādi. Pirmoreiz Līvas ciema svētkos piedalīsies un ģitāras izgatavošanas amata noslēpumus interesentiem atklās jaunais meistars Ansis Alksnis.

Savukārt Lejaskurzemes kulināro mantojumu iepazīt varēs, ne tikai iegādājoties sieru, sklandraušus, mājas tortes, pelēko zirņu plāceņus, maizi, zivis, sulas un citus produktus, bet arī ieklausoties Liepājas apkaimes saimnieču padomos un senajās receptēs, kā arī nobaudot Lejaskurzemei raksturīgos ēdienus. Saimnieces aicinās apgūt siera gatavošanu meistarklasēs.

Līvas ciema svētku laikā pašvaldības policijas eskorta pavadībā plkst.10 no Rožu laukuma maršrutā pa Lielo ielu, Jūras ielu un Promenādi notiks Līvas ciema svētku dalībnieku gājiens līdz Līvas ciema laukumam, kur simboliski un svinīgi tiks vērti Līvas ciema svētku vārti.

Līvas ciema svētku laikā satiksmei slēgta būs Promenāde, kā arī vairākas tuvējās ielas, sākot no Jūras ielas līdz ostmalai, - Radio iela, Baložu iela, Kuģenieku iela, Stūrmaņu iela posmā no Vēžu ielas un Dzirnavu iela.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā