Sāks Liepājas koncertzāles būvniecību; Lipskis Rēzeknes koncertzāli nosauc par "funkcionālu kasti", bet "Lielo dzintaru" par "statusa simbolu" 4

Kāpēc Liepājas koncertzāle, kas ir daudzfunkcionālais centrs, izmaksā daudz vairāk nekā līdzīga būve Rēzeknē un kā pašvaldība šādu ēku spēs finansiāli uzturēt – šie bija galvenie jautājumi, uz kuriem atbildes vēlējās saņemt opozīcijā esošie "Reformu partijas" deputāti Liepājas domes sēdē, ceturtdien, 25. jūlijā.

Lai pārliecinātu Liepājas domes deputātus par koncertzāles izmaksām, Liepājas Simfoniskā orķestra direktors Uldis Lipskis maijā atklāto Rēzeknes koncertzāli nosauca par "funkcionālu kasti", bet Liepājā topošo "Lielo dzintaru" par "statusa simbolu".

Rēzeknē koncertzāles būvniecība izmaksāja aptuveni 12 miljonus latu, Liepājā izmaksās aptuveni 21 miljonu latu. 70 procenti no izmaksām tiks segti, izmantojot Eiropas Savienības (ES) finansējumu. 30 procentus nodrošinās pašvaldība.

Liepājā skatītāju zālē būs 1200 vietu, kas ir par 200 vairāk nekā Rēzeknē – šāds ir viens no sadārdzinājuma iemesliem. Otrs iemesls – būvei tiks izmantots stikls, kas no ārpuses atgādinās dzintara krāsu, bet ēkas iekšpusē jānodrošina skolēniem nepieciešamais apgaismojums.

Pēc "Lielā Dzintara" uzbūvēšanas Liepājas Simfoniskais orķestris būs galvenais ēkas īrnieks. Ēkā mācīsies arī aptuveni 400 Liepājas mūzikas skolas bērni, taču būves apsaimniekotāji meklēs arī citus īrniekus, lai koncertzāle pēc iespējas ātrāk varētu "atmaksāties", ēkas uzturēšanas izmaksas deputātiem skaidroja koncertzāles projekta vadītājs Ints Dālderis. Gadā ēkas uzturēšana maksās aptuveni 572 tūkstoši latu.

Koncertzāles būvniecība tiks uzsākta šogad. Par to domes sēdē šodien nobalsoja desmit deputāti, bet pieci ("Reformu partija") atturējās. Pozitīvais lēmums tika apstiprināts ar aplausiem. Ēkas celtniecību plānots pabeigt 2015. gadā. Koncertzāles celtniecības jautājums Liepājas domē tiek virzīts kopš 2003. gada.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

dd

Šo statusu par 20 neuzbliezīs. Šis ir neprāts salīdzinot ar Latgales kasti.

pirms 8 gadiem, 2013.07.25 22:49

Liepājā