Sākas jauna kārtība norēķiniem internetā ar Swedbank kartēm

No 17.septembra atbilstoši Eiropas Padomes prasībām, stāsies spēkā jauna kārtība norēķiniem par pirkumiem internetā ar Swedbank kartēm. Tie kļūs vēl drošāki, jo statiskas paroles vietā tagad pirkumu apstiprināšanai tiks atvērts internetbankas autorizācijas logs, kur jāievada jau esošie internetbankas rekvizīti.

Lai pēc 17.septembra veiktu pirkumus internetā, klientiem karti no jauna jāreģistrē drošiem pirkumiem internetā Swedbank internetbankā (proti, jāatceļ esošā reģistrācija un jāpiereģistrē karti no jauna).


Tātad tie, kas nebūs no jauna piereģistrējuši karti maksājumiem, nevarēs veikt apmaksu arī par portāla www.rekurzeme.lv piedāvātajiem pakalpojumiem (maksas sludinājumiem, laikraksta arhīvu).

Izmaiņas ir veiktas, izpildot Eiropas Centrālās Bankas ieteikumus drošiem pirkumiem internetā, kā arī Eiropas Padomes Foruma SecuRe Pay (European Forum on the Security of Retail Payments) obligātās prasības par E-komercijas darījumu apstiprināšanai izmantotās statiskā paroles aizstāšanu ar dinamisku autentifikācijas metodi.

Swedbank ir izsniegusi 990 000 aktīvas kartes.

Kā darbojas droši pirkumi internetā?

Drošo interneta pirkumu risinājumi MasterCard SecureCode un Verified by Visa nodrošina, ka iepērkoties klienta maksājumi tiek autorizēti divas reizes.

    Internetveikalos, kuri ir pievienojušies šai programmai, ir redzami logotipi MasterCard SecureCode un/vai Verified by VISA.
    Pēc kartes datu ievadīšanas tiek parādīts pirkuma kopsavilkums un klienta identifikācijas ziņojums, kas ļauj pārliecināties par internetveikala drošību.
    Pēc tam klients tiek pārvirzīts uz Swedbank internetbanku, kur jāapstiprina pirkums, ievadot savus internetbankas identifikācijas datus.
    Pēc veiksmīgas autorizācijas klients tiek pārvirzīts atpakaļ pie tirgotāja.

Pievieno komentāru

Liepājā