Sāk raidīt jauns sabiedrisks radio "Radio LNR"

Pirmdien Liepājā sāka raidīt jauns sabiedrisks radio "Radio LNR", aģentūru LETA informēja radio programmu direktors Verners Bokums.

Liepājas Neatkarīgais raidītājs esot pirmā novadu sabiedriskā radioprogramma, kas tapusi Liepājas nevalstisko organizāciju (NVO) centra sadarbībā ar firmu "Elektrons & K".
"Radio LNR" raidīs 93,5 megahercu frekvencē 24 stundas diennaktī, to varēs uztvert 50-70 kilometru rādiusā ap Liepāju. Radio "LNR" neveiks komercdarbību, neraidīs reklāmas, to finansēs sabiedriskas organizācijas no piesaistītiem līdzekļiem. Viens no galvenajiem radio finansētājiem būšot Liepājas novada fonds, sacīja Bokums.
Jau pirms diviem gadiem lūgumu atļaut veidot radio NVO centrs iesniedza Nacionālajā Latvijas radio un televīzijas padomē. Atļauja tika gaidīta ilgi. 2006.gadā stājās spēkā likums par biedrībām un nodibinājumiem, kurā teikts, ka biedrības un nodibinājumi ir tiesīgi organizēt savus preses izdevumus vai citus masu saziņas līdzekļus.
Līdz ar to NVO centrs vēlreiz vērsās pie Nacionālās Latvijas Radio un televīzijas padomes un atļauju saņēma. Tā izsniegta uz pieciem gadiem, līdz 2013.gadam.
Lielu palīdzību "Radio LNR" tapšanā sniedzis uzņēmums "Elektrons & K". Programmu veidotāji izmanto šā uzņēmuma tehniskās telpas. Uzņēmums ir iegādājies aparatūru, kas uzstādīta radio un televīzijas tornī, datortehniku, kurā veido programmas. Līdz 31.maijam radio darbosies testa režīmā.
Ar nosaukumu "Radio LNR" Liepājas Neatkarīgais raidītājs jau darbojās (no 1992. līdz 1997. gadam) un vairākas stundas katru dienu raidīja Latvijas radio 2.kanālā. Kad 2.kanālu reorganizēja, tas vairs nebija iespējams.

Pievieno komentāru

Liepājā