Sāk pirmo patērētāju pieslēgšanu centralizētai siltumapgādei 2

SIA "Liepājas enerģija" šodien sāk pirmo patērētāju pieslēgšanu centralizētai siltumapgādei, vēstī uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs. Siltums pakāpeniski tiks padots visām izglītības iestādēm - skolām un bērnudārziem. Šodien SIA "Liepājas enerģija" tika saņemts Izglītības pārvaldes iesniegums par pilsētas izglītības iestāžu pieslēgšanu siltumpadevei.

Kā atzina Suškovs, siltummezglu priekšrocība ir tā, ka siltumu var saņemt tad, kad to vēlas. Lai namu pieslēgtu siltumapgādei, juridiskajām personām ir jāiesniedz iesniegums SIA "Liepājas enerģija", bet iedzīvotājiem jāvēršas pie sava nama apsaimniekotāja.

Siltumpadevei ir pieslēgtas arī vairākas privātmājas. Precīza informācija par apkurei pievienotajiem namiem būs pieejama mēneša beigās, kad tiks nolasīti skaitītāju rādījumi par izlietoto siltumenerģijas daudzumu. Pagaidām vēl apkurei nav pieslēgta neviena daudzdzīvokļu māja Liepājā.

Lielākajā daļā Liepājas namu ir uzstādīti moderni un efektīvi siltummezgli, kas dod iespēju savlaicīgi uzsākt apkuri un maksāt tikai par faktiski patērēto siltumenerģiju. Pareizi noregulēti siltummezgli nodrošina ēku ar tieši tik daudz siltuma, cik nepieciešams cilvēku ērtībām.

Jau trešo gadu Liepājā pašvaldība ir atstājusi patērētāju ziņā, kad pieslēgt namu siltumpadevei un uzsākt apkures sezonu.

Jau ziņots, ka Liepājā ar 1.oktobri par 20% pieaugs siltumenerģijas tarifi. Liepājas sabiedrisko pakalpojumu regulators ir apstiprinājis diferencēto siltumenerģijas tarifu, kurā siltuma tarifi ir saistīti ar gāzes cenām. AS "Latvijas Gāze" (LG) prognozē, ka gāzes cena oktobrī lielajiem patērētājiem būs 264,85 lati par 1000 kubikmetriem, kas nozīmē, ka megavatstunda siltumenerģijas Liepājā maksās 58,37 latus.

Tomēr kopējais siltumenerģijas tarifs Liepājā būs viens no augstākajiem valstī. Ar 1.oktobri augstāku tarifu prognozē vien Jūrmalā - 58,73 latus par megavatstundu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sniegavīrs

nu šādi te mēs visi paliksim par pingvīniem... jāmaksā par 2istabu dzīvokļa siltumapgādi jau pagājušogad bij ap 80 latiem kopā, kas tad tagad būs? 100Ls jāmaksā par to ka man 3 radiatori silti?!? nu tā neko, tad jau sanāk, ka es sildītāju mēnesi atstājot ieslēgtu samaksāšu uz pusi mazāk... un tāpat lidz tam kamēr sagaida to siltumu, jau 3x paspēts istabā iesnas noķert, labi vēl ka nav kā pagājušo gad`, kad tapetes no mitruma un aukstuma sāka lobīties nost...

pirms 12 gadiem, 2008.10.19 18:34

Liepājā