Sāk jaunā "Liepājas enerģijas" katlumājas skursteņa uzstādīšanu

Turpinot SIA "Liepājas enerģija" gāzes koģenerācijas stacijas skursteņa rekonstrukciju, AS "UPB" šonedēļ sākusi jaunā skursteņa uzstādīšanu. Līdz ar darbu noslēgšanos abu uzņēmuma staciju darbību nodrošinās nerūsējoša tērauda dūmeņi, ar tiem aizstājot vecos mūrētos skursteņus, informēja "Liepājas enerģijas" sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Tērauda.

Jaunais skurstenis tiks uzstādīts un pievienots dūmgāžu novadīšanas sistēmai līdz augusta beigām. Skurstenis būs 30 metrus augsts - tieši tik augsts bija arī vecais mūrētais ķieģeļu dūmenis, kas nodrošināja ūdenssildāmo katlu darbību aptuveni pēdējos 50 gadus.

Nerūsējošā tērauda skursteņa izgatavošanā izmantoti moderni un augstvērtīgi materiāli, kas nodrošinās tā ilgu un efektīvu kalpošanu, skaidroja Tērauda. Dūmenis izgatavots Dānijā. Arī "Liepājas enerģijas" biomasas koģenerācijas stacijā uzstādīti un jau darbojas līdzīgi skursteņi.

Dūmeņa rekonstrukcija nepieciešama, jo tas ir tehniski nolietots un neapmierinošā stāvoklī, kā arī ilgtermiņā nevar nodrošināt gāzes ūdenssildāmā katla darbību, skaidroja Tērauda.

Skursteņa rekonstrukcija neietekmē pakalpojuma nodrošinājumu klientiem, jo vasaras laikā gāzes ūdenssildāmais katls netiek izmantots, bet siltumenerģiju karstā ūdens piegādei pilnībā nodrošina koģenerācijas iekārtas. Skursteņa rekonstrukcija noritēs līdz augusta beigām.

SIA "Liepājas enerģija" dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmums apkalpo gandrīz 700 dzīvojamo māju, kā arī skolas, bērnudārzus, iestādes un uzņēmumus. Kopējais Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu garums ir 97 kilometri.

Uzņēmuma akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Enerģijas risinājumi" (10%).

Pievieno komentāru

Liepājā