Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saistībā ar gaidāmām mācībām Liepājā ierodas NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa

Saistībā ar jaunnedēļ gaidāmām mācībām piektdien Liepājas ostā ierodas NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi, aģentūru LETA informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta pārstāve Līva Veita.

Šīs grupas sastāvā ir arī Latvijas Jūras spēku mīnu kuģis M-06 "Tālivaldis", kura komandieris ir komandleitnants Deniss Jeļcovs.

Sestdien, 2.novembrī, Liepājas ostas 84.piestātnē no plkst.13 līdz 17, iedzīvotājiem apskatei būs pieejami divi grupas kuģi, kā arī Jūras spēku štāba un apgādes kuģis "Virsaitis".

Vienlaikus ostas vizītes laikā grupas ūdenslīdēji-atmīnētāji tiksies ar NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālistiem. Abu grupu karavīri sniedz atbalstu Aliansei, neitralizējot nesprāgušo munīciju, taču dažādās vidēs un apstākļos. Tikšanās laikā grupas atmīnētāji iepazīstinās Sauszemes spēku kolēģus ar savu ekipējumu un darbu kopumā, kā arī kopā iepazīsies ar Mācību vadības pavēlniecības Jūras spēku Mācību centra Ūdenslīdēju skolu.

Veita informēja, ka no 4.novembra līdz 14. novembrim Irbes jūras šaurumā notiks mācības "Hod ops", kuru galvenais uzdevums ir pilnveidot grupas un Baltijas valstu jūras eskadras vienību iemaņas mīnu iznīcināšanas operācijās, kā arī atrast un neitralizēt Pirmā un Otrā pasaules kara laika atstātos sprādzienbīstamos priekšmetus Irbes jūras šaurumā, lai uzlabotu kuģošanas drošību Baltijas jūrā.

Mācībās piedalīsies grupas kuģi - Dānijas fregate "Thetis", Norvēģijas mīnu traleris "Rauma", Apvienotās Karalistes mīnu iznīcinātājs "Cattistock", Nīderlandes mīnu meklētājs "Urk", Vācijas mīnu licējs "Weilheim" un Latvijas mīnu kuģis "Tālivaldis". Savukārt no Baltijas valstu jūras eskadras mācībās piedalīsies Latvijas štāba un apgādes kuģis "Virsaitis", mīnu kuģis "Rūsiņš" un Ūdenslīdēju komanda, kā arī Lietuvas Jūras spēku mīnu meklētājs "Skalvis".

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā.

Pievieno komentāru

Liepājā