Sagaidot pasaules Tuberkulozes dienu, piedāvā konsultācijas un HIV eksprestestus

Līdz 22. martam no pulksten 10 līdz 13 Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punktā Flotes ielā Liepājā būs iespējams saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus par tuberkulozi, kā arī veikt bezmaksas HIV eksprestestus, informē punkta vadītāja Madara Lapsa.

Liela daļa HIV inficēto mirst tieši no tuberkulozes, jo viņiem ir augstāks risks saslimt novājinātā organisma pretošanās spēju dēļ. Tāpēc viens no Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta uzdevumiem ir tuberkulozes profilakses pasākumi.

Tuberkuloze ir ārstējama infekcijas slimība. Slimība visbiežāk skar plaušas, taču ar asins vai limfas straumi var izplatīties organismā un attīstīties arī citās ķermeņa daļās, piemēram – nierēs, kaulos, limfmezglos, smadzenēs. Plaušu tuberkulozes galvenie simptomi ir klepus, kas ilgst divas nedēļas un ilgāk, mazliet paaugstināta ķermeņa temperatūra, nespēks, strauja krišanās svarā, drudzis, svīšanas naktīs un sāpes krūtīs.

Tuberkulozes ārstēšana Latvijā ir bez maksas. Gadījumā, ja ir aizdomas par tuberkulozi, bez maksas ir arī izmeklējumi. Liepājā pārbaudes ir pieejamas Aldaru ielā 20/24, Tuberkulozes un plaušu slimību ambulatorajā nodaļā (ar atsevišķu ieeju pie Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra).

Sīkāka informācija par konsultācijām pie Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītājas Madaras Lapsas, zvanot pa tālruni 26308079, 63456120, vai rakstot: madara.lapsa@liepsd.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā