Šadurskis dosies vizītē uz Liepāju un Grobiņu

Piektdien, 27.februārī, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, matemātikas profesors Kārlis Šadurskis dosies vizītē uz Liepāju un Grobiņas novadu, kur tiksies ar pašvaldības deputātiem, uzņēmējiem, skolas pedagogiem un 11. klases skolēniem Liepājas Raiņa 6. vidusskolā novadīs mācību stundu.

Vizītes laikā Liepājas Raiņa 6. vidusskolā no pulksten 10:00 līdz 10:40 plānota tikšanās ar skolas direktoru Kārli Strautiņu un iepazīšanās ar skolas mācību procesu, kā arī pārrunātu aktuālos topošās Liepājas Izglītības attīstības koncepcijas jautājumus, kuras ietvaros notiek plašas diskusijas par vidusskolas skaitu pilsētā. No pulksten 10:40 11.klašu skolēniem K.Šadurskis novadīs mācību stundu, kurā aplūkos Latvijas nodokļu sistēmu, budžeta veidošanu, kā arī vērsīs skolēnu uzmanību uz matemātikas lomu un nozīmi, tostarp, arī valsts pārvaldē.

Grobiņas 320. gadu jubilejas dienā pulksten 14:00 plānota tikšanās ar novada domes vadību un domes priekšsēdētāju Aivaru Priedolu. Tikšanās laikā ar novada domes deputātiem K.Šadurskis aicināts pārrunāt pašvaldībām aktuālos jautājumus, kas saistīti ar pašvaldību izlīdzināšanas fondu, novadam aktuālo jautājumu par efektīvu un iedzīvotāju interesēm atbilstošu skolu tīklu, diskutējot arī par Bārtas pamatskolas turpmāko likteni. K.Šadurskis novada domes deputātus iepazīstinās arī ar svarīgākajām budžeta, finanšu un nodokļu likumdošanas iniciatīvām Saeimā, kas skar iedzīvotāju ienākuma nodokli, ar nodokļiem neapliekamā minimuma diferencēšanu, mikrouzņēmumu nodokļa likumu. Finanšu jomā K.Šadurskis iepazīstinās ar sagatavoto priekšlikumu par valsts lomas pastiprināšanu, lai lauku reģionos iedzīvotājiem, uzņēmējiem, kā arī vietējām pašvaldībām būtu pieejami finanšu pakalpojumi, kurus tradicionāli sniedz komercbankas. Šī tēma ir īpaši aktuāli, jo atsevišķas komercbankas tieši lauku reģionos slēdz savas filiāles.

„Vienmēr pēc iespējas ar prieku atsaucos aicinājumam viesoties skolās, lai dalītos savās zināšanās, pieredzē un idejās, kā arī smeltos jaunas, tiekoties ar skolēniem un pedagogiem. Priecājos, ka vizīte Grobiņā, kur plānots pārrunāt aktuālus valsts un pašvaldību budžeta un nodokļa jautājums, sakrīt ar pilsētas jubileju, 320. gadu dzimšanas dienu,” saka K.Šadurskis.

Kārlis Šadurskis ir 12. Saeimas deputāts, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, Saeimas frakcijas “Vienotība” priekšsēdētāja vietnieks, Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas loceklis un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas nodokļu apakškomisijas loceklis, partijas “Vienotība” valdes loceklis, matemātikas profesors Rīgas Tehniskajā universitātē.

Mārtiņš Langrāts,
12. Saeimas deputāta,
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Kārļa Šadurska palīgs

Pievieno komentāru

Liepājā