Sadeg trīs autobusi 3

Trešdien pēc pulksten pusčetriem naktī aizdedzies viens no Liepājas autobusu parka (LAP) autobusiem. Drīzumā sākuši degt divi autobusi, kas atradušies tam blakus. Tos līdz sešiem rītā dzēsa Liepājas ugunsdzēsēji. Visi trīs autobusi izdeguši, tomēr skāde būtu lielāka, ja LAP darbinieki nebūtu paspējuši pārvietot citus transportlīdzekļus.

“Nekādas ekspertīzes par notikušo nebūs. Ir skaidrs, ka ugunsgrēks sācies no īssavienojuma vienā no autobusiem,” “Kursas Laikam” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva. Pēc ekspertu teiktā, stāvoša transportlīdzekļa aizdegšanās no īssavienojuma ir rets, tomēr iespējams gadījums.
Sadeguši trīs “Volvo” markas autobusi, kuru kopējā vērtība lēšama līdz 20 tūkstošiem eiro. Cena tik maza tādēļ, ka autobusi bijuši veci, ražoti 1994. un 1995. gadā, apstiprināja AS “Liepājas autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Gundars Kristapsons.
Arī viņš piekrīt “īssavienojuma versijai”, jo nepieļauj, ka apsargātā teritorijā notikusi ļaunprātīga dedzināšana. “Teorētiski viss ir iespējams, tomēr es nesliecos domāt, ka kāds no darbiniekiem aizdedzinājis autobusu, jo no ārpuses neviens uzņēmuma teritorijā nav iekļuvis. Mums ir laba apsardze, tieši tādēļ ugunsgrēku pamanīja laikus un varēja operatīvi reaģēt,” vērtē valdes priekšsēdētājs.
“Šobrīd domājam par jaunu autobusu iegādi un steidzinām remontā esošo autobusu ātrāku salabošanu. Protams, ka ir problēmas, ja pēkšņi no aprites pazūd trīs ejoši autobusi, tomēr mums ir pietiekamas rezerves, lai nodrošinātu normālu satiksmi pilsētā un rajonā,” uzsver G. Kristapsons.
Taču, piemēram, ceturtdienas rītā maršrutā Liepāja–Cildi reiss izkritis, “Kursas Laikam” pavēstīja pasažieri, kuri autobusi gaidījuši gan Aizputē, gan citviet, piemēram, Kazdangas pagastā. Dažviet autobusi kavējušies arī pilsētas maršrutos, tā ka ugunsgrēks LAP nav pagājis gluži bez sekām – pasažieri pauž neapmierinātību.
Autobusus uzņēmums neapdrošina, jo KASKO apdrošināšana ir ļoti dārgs prieks, uzsver LAP vadītājs. Avārijās autobusu šoferi vainojami ļoti reti, tādēļ šādu lepnību LAP nevarot atļauties. Ja autobusus apdrošinātu, tas noteikti sadārdzinātu maksu par braucienu, saka G. Kristapsons.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Nosalu gan Cīravā cildinieku gaidot, tas tiesa.

pirms 13 gadiem, 2008.01.11 15:47

Liepājā