"Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem stiprā vējā elektrolīniju tuvumā

Ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes par nedēļas nogalē gaidāmo vētru, AS "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot pastiprinātas drošības prasības, atrodoties elektrolīniju tuvumā.

Kā informēja uzņēmuma preses sekretāre Ilze Rubene, iedzīvotāji tiek brīdināti, ka spēcīgu vēja brāzmu ietekmē var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot dzīvībai bīstamas situācijas. Iedzīvotāji aicināti rīkoties atbildīgi, netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari vai zemē redzams norauts elektrolīnijas vads.

Iedzīvotājiem, konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums nekavējoties zvanīt uz "Sadales tīkla" klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

AS "Sadales tīkls" ir gatava novērst elektrotīklā radušos bojājumus. Personāls strādās paaugstinātā gatavībā, ir sagatavotas speciālās tehnikas vienības - visurgājēji, kvadricikli, hidropacēlāji un traktori nokļūšanai elektrolīniju trasēs. Tiek pārbaudīts elektromontieru brigāžu aprīkojums un vairāk nekā 60 pārvietojamie ģeneratori, lai tos varētu operatīvi nogādāt svarīgu objektu elektroapgādes nodrošināšanai.

Tiek prognozēts, ka vējš visspēcīgāk varētu skart Kurzemes piekrastes un Ziemeļvidzemes rajonus.

AS "Sadales tīkls" nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā, un elektrotīkla kopgarums 2013.gadā ir gandrīz 95 000 kilometru.

Kā ziņots, nedēļas nogalē Latvijas teritoriju atkal skars spēcīga vētra, kuras laikā vēja ātrums sasniegs 28 metrus sekundē.

Pievieno komentāru

Liepājā