Sācies jaunais mācību gads

(Papildināts) Meitenes un puiši Liepājas ielās, tāpat kā visā Latvijā, ziediem rokās šorīt dodas uz mācību iestādēm, lai sveiktu savus skolotājus un sāktu jauno 2008./2009. mācību gadu.

Plānots, ka šogad skolas gaitas Liepājā uzsāks 3476 skolēni, no kuriem pirmajā klasē mācīsies 811, bet 10. klasē – 647 skolēni.

Jau no agra rīta Liepājas Pētertirgū skolēni un viņu vecāki steidza izvēlēties krāšņākos ziedus – vienam labāk patika gladiolas, citam – asteres, bet vēl kāds pirka milzu saulespuķi.

Kā novēroja “Rekurzeme”, autovadītāji ir laipni un pie gājēju pārejām jau laikus piebremzē, laižot skolēniem netraucēti šķērsot ielas. Pie mācību iestādēm dežurē policisti, rūpējoties par kārtību un satiksmes drošību. 

Ar īpašu satraukumu 1. septembri sagaida mazākie skolēni. Dažs labs pat apjūk, vēl nevarot atbildēt uz jautājumu, kurā klasē viņš mācās, jo pie skolas ritma pierast pēc garā vasaras brīvlaika nav viegli.

J. Čakstes Liepājas 10. vidusskolas pirmklasnieki devās uz svinīgo mācību gada sākuma ceremoniju 12. klašu skolēnu pavadībā. 1.c klases audzinātāja Vizma Keterliņa atzīst – kaut arī uzkrāta darba pieredze, tomēr sajūtas esot līdzīgas kā audzināmajiem – it kā viss notiktu pirmo reizi. Pacilāti jūtas arī 1.a klases audzinātāja Agija Svara.

Savukārt 1.b klases audzinātājai Velgai Uldriķei šis mācību gads būs īpašs, jo skolotāja pārcēlusies uz dzīvi Liepājā no Rīgas, un šis būs pirmais darba gads citā skolā.

Divpadsmitklasnieki jau jūtas gana patstāvīgi, tāpēc drošu soli vadīja pie rokas pieķērušos pirmklasniekus cauri skolēnu burzmai. 

Pamatskolēni, kuriem jau uzkrājusies skolas gaitu pieredze, steidz novērtēt izremontētās klases un pēta jaunās mācību grāmatas. Dažs labs jau pamanījis, ka viņa krēsls ir kā “ievaskots” un visu laiku kustas. Skolotāji gan domā, ka šādi krēsli parasti trāpās īpaši nemierīgiem skolēniem.

PAPILDINĀTS
Pusdienlaikā Rožu laukumā dažādu vecumu jaunieši varēja iesaistīties interesēm atbilstošās atraktīvās nodarbēs. Mazākie lēkāja pa piepūšamu atrakciju kalnu, piedalījās jautrās stafetēs. Liepājas interešu izglītības centru pedagogu vadībā bija iespēja veidot mākslas darbus dažādās tehnikās – zīmēt uz asfalta un citiem materiāliem, veidot kolāžu, māla medaļas. Varēja darināt arī karodziņus, vēja dzirnaviņas un dažādas citas interesantas lietas.

Vecāko klašu jauniešus piesaistīja Liepājas jauno mūziķu grupu koncerts. Daži vecāka gadagājuma cilvēki gan izteica viedokli, ka būtu nepieciešama bērniem piemērotāka mūzika. Taču jaunieši atzina, ka viņiem koncerts patīk un ir priecīgi par tādu pasākumu jaunā mācību gada sākumā.

Pievieno komentāru

Liepājā