Sabiedriskā transportlīdzekļa bojājuma gadījumā pasažieri brauciena turpināšanai drīkst izmantot citu sabiedrisko transportlīdzekli

Sabiedriskā transportlīdzekļa tehnisko bojājumu vai piespiedu apstāšanās gadījumā pasažierim pārdotā biļete bez piemaksas ir derīga arī citos sabiedriskajos transportlīdzekļos, kas brauc tā paša maršruta galapunkta virzienā.

Pēc tramvaja līnijas vadu pārrāvuma 3. jūnijā, kad tik bloķēta tramvaju kustība visā līnijā, pašvaldības aģentūra „Liepājas sabiedriskais transports” saņēmusi pasažieru jautājumus par tiesībām tramvaja satiksmes pārtraukuma gadījumā izmantot iegādāto braukšanas biļeti autobusā.

2012.gada 28.augusta Ministru kabineta noteikumi Nr.599 „Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība” nosaka, ja sabiedriskais transportlīdzeklis braucienu nevar turpināt tehnisku bojājumu vai citu iemeslu dēļ, sabiedriskā transportlīdzekļa apkalpe par to informē pasažierus, kā arī, ja iespējams, pārvadātāju un attiecīgajā maršrutā esošās autoostas (stacijas). Pārvadātājs veic pasākumus, lai nogādātu pasažierus tuvākajā vai biļetē norādītajā maršruta pieturvietā. Minētajā gadījumā pasažierim pārdotā biļete bez piemaksas ir derīga citos sabiedriskajos transportlīdzekļos, kas brauc tā paša maršruta galapunkta virzienā pa to pašu maršrutu, vai speciāli pasūtītā sabiedriskajā transportlīdzeklī pasažieru nogādāšanai maršruta galapunktā vai biļetē norādītajā maršruta pieturvietā bez tiesībām ieņemt biļetē norādīto sēdvietu.

Tā piemēram, ja tramvaja satiksme tiek pilnībā bloķēta un pasažieris no pilsētas centra nevar nokļūt M. Ķempes ielā, viņš uz galamērķi drīkst doties ar autobusu, izmantojot iegādāto tramvaja braukšanas biļeti.  Bet kā uzsver pašvaldības aģentūras „Liepājas sabiedriskais transports” Gints Lūsis, tramvaja bojājums nevar būt par iemeslu, lai ar tramvaja biļeti brauktu, piemēram, uz Karostu, Laumas rajonu vai Zaļo birzi.

Atgādinām, ka pasažieriem ir iespēja sekotu līdzi tramvaju vai autobusu kustībai kartē, izmantojot savas mobilās ierīces: http://www.marsruti.lv/liepaja/#plan//map

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports"


Pievieno komentāru

Liepājā