Sabiedriskā transporta pasažierus un citus ceļu satiksmes dalībniekus aicina būt uzmanīgiem

Iestājoties rudens un ziemas sezonai, kad ātri satumst un dienas kļūst arvien īsākas, palielinās arī satiksmes negadījumos cietušo skaits, tostarp arī sabiedriskā transporta pasažieru skaits, kuri gūst traumas, transportlīdzeklim strauji bremzējot.

Liepājas pašvaldības aģentūra „Liepājas sabiedriskais transports” ir saņēmusi vēstuli no A/S „Liepājas autobusu parks”, kurā tā vadība informē, ka ir palielinājušies gadījumi, kad satiksmes autobusos pasažieri gūst traumas vai sasitumus, kas rodas autobusiem straujāk bremzējot, kā arī uzsākot kustību, jo pasažieri pienācīgi nepieturas. Kā uzsvērts vēstulē, bieži novērojama situācijas, kad autobusiem priekšā pēkšņi izbrauc vieglās automašīnas, kas pirms krustojuma vai luksofora strauji nobremzē, nepadomājot par to, ka autobuss, kura masa ir daudzreiz lielāka par vieglās automašīnas masu, nespēj tik strauji nobremzēt. Šādās situācijās stāvošie pasažieri, kuri nav pienācīgi turējušies, krīt un gūst traumas. Tāpat novērots, ka nereti autobusa vadītājam strauji jābremzē pie neregulētajām gājēju pārējām, jo gājējs to šķērso nepārliecinoties par to, cik tālu ir transportlīdzeklis un cik droši ir brauktuvi šķērsot, tādējādi apdraudot gan savu, gan citu drošību.
 
Arnis Jekste, CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks: „Strauji tuvojoties ziemai, situāciju satiksmes drošības jomā papildus apgrūtina tādi apstākļi kā slidenas ielas, tumšais laiks, sniegs, lietus. Tas viss prasa pastiprinātu uzmanību gan no transportlīdzekļu vadītājiem, gan gājējiem un velosipēdu vadītājiem.Gājējiem būtiskākais būtu atcerēties, ka pirms brauktuves šķērsošanas pa gājēju pāreju, kur satiksme netiek regulēta, vispirms jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību. Bieži gājēji pārprot šo savu priekšrocību, nerēķinoties ar citiem satiksmes dalībniekiem. Jāpiemin, ka arī sabiedriskā transporta pasažieriem, izkāpjot no transportlīdzekļa, iela būtu jāšķērso pārliecinoties par drošību un vislabāk to darīt tam paredzētās vietās, nevis autobusa aizsegā. Ņemot vērā to, ka pasažieri izkāpjot no transportlīdzekļa, kļūst par gājējiem, tad jāpiemin arī atstarotāju lietošana šajā tumšajā laikā. Maldīgs ir priekšstats, ka pilsētas ielas ir pietiekošo apgaismotas un tāpēc atstarotāji pilsētā nav nepieciešami. Tas, ko redz vai neredz autovadītāji atšķiras no pašu gājēju uztvertā. Atstarotāju lietošana vienlīdz būtiska ir gan lauku teritorijās, gan pilsētās, tas dod iespēju autovadītājam gājēju pamanīt daudz savlaicīgāk”.
 
„Katram satiksmes dalībniekam sevi ir jāsargā un jābūt maksimāli uzmanīgam. Vēlreiz aicinām gan autobusu, gan tramvaja pasažierus transportlīdzeklī turēties tam paredzētajās vietās, nemeklēt talonus braucošā transportlīdzeklī, bet sagatavot tos jau pirms iekāpšanas, kā arī dot vietu vecākiem cilvēkiem, kuriem vēl rokās jātur smagas somas, tikai tā var izvairīties no traumām”, uzsver aģentūras „Liepājas sabiedriskais transports” direktors Gints Lūsis.

Pievieno komentāru

Liepājā