Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sabiedriskā transporta maršrutiem no Liepājas līdz Grobiņai, Iļģiem, Dubeņiem un Cimdeniekiem mainīsies nosaukums un numurs 3

No nākamā gada 1.janvāra sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšana autobusu maršrutos no Liepājas līdz Grobiņai, Iļģiem, Cimdeniekiem un Dubeņiem pāries valsts pārziņā, tāpēc tiem mainīsies nosaukums un numurs, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.

Arī turpmāk sabiedriskā transporta pakalpojumus konkrētajos maršrutos nodrošinās AS "Liepājas autobusu parks", bet no 2020.gada 1.janvāra mainīsies maršruta statuss - tie vairs nebūs pilsētas maršruti, bet gan reģionālie, vēsta LETA.

No 1.janvāra pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti maršrutā Nr.6912 Liepāja-Grobiņa (atsevišķi reisi tiks izpildīti līdz Iļģiem), Nr.6904 Liepāja-Dubeņi un Nr.5301 Liepāja-Cimdenieki-Grobiņa. Virzienā uz Grobiņu, Iļģiem un Dubeņiem reisu skaits, kursēšanas grafiks un maršrutā iekļautās pieturas faktiski paliks nemainīgas.

Savukārt maršrutā Liepāja-Cimdenieki-Grobiņa sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšana būs citādāka - maršruta sākuma punkts atradīsies pieturā "Siena tirgus", nevis kā līdz šim - pieturā "M.Ķempes iela". Balstoties uz pasažieru plūsmu posmā no pieturas "Siena tirgus" līdz Cimdeniekiem, kopā plānoti 11 reisi, un tie tiks izpildīti ar mazākas ietilpības autobusiem.

Autotransporta direkcijas un Liepājas pilsētas domes vienošanās par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ir spēkā līdz šā gada beigām. Liepājas dome informējusi Autotransporta direkciju par to, ka šo vienošanos vairs nepagarinās. Tādējādi sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšana Liepājas maršrutos - Nr.904 Kuršu iela-A/S Grobiņa, Nr.912 Kuršu iela-Grobiņa, Nr.912 A Kuršu iela-Iļģi un Nr.912 B Kuršu iela-Lidosta-Grobiņa - turpmāk būs valsts pārziņā.

Šobrīd tiek izstrādātās biļešu cenas braucienam konkrētajos maršrutos, un tās būs atbilstošas reģionālo maršrutu tarifam. Plānots, ka šajos maršrutos tiks ieviestas abonementa biļetes.

Braucot maršrutā Liepāja-Grobiņa, Liepāja-Dubeņi un Liepāja-Cimdenieki-Grobiņa, iedzīvotāji vairs nesaņems Liepājas pilsētas piešķirtos braukšanas maksas atvieglojumus, bet varēs saņemt valsts noteiktos atvieglojumus. Tādējādi tajos bez maksas varēs braukt personas ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņi, bērni ar invaliditāti, politiski represētās personas un nacionālās pretošanās kustības dalībnieki, bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie bērni, pirmsskolas vecuma bērni. Savukārt atlaidi apmērā līdz 90% varēs saņemt daudzbērnu ģimenes.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

grobiņnieks

tad jau grobiņniekam braucot uz Laumas rajonu jāpērk divas mēnešbiļetes? Murgs....

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.28 16:14

Liepajniece

Kā ar Jaunās pasaules iedzìvotājiem,kuri no pilsētas robežas neizbrauc,bet šis ir vienìgais pieejamais transports?

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.29 16:24

Liepājā