Sabiedrības veselības aģentūra izveido Kurzemes filiāli

Ar 2009. gada 6. janvāri Sabiedrības veselības aģentūras desmit reģionālo filiāļu vietā būs piecas, informē Aģentūra. Līdzšinējā Liepājas filiāle tiek apvienota ar citām, izveidojot Kurzemes reģionālo filiāli ar sēdekli Kuldīgā. Turp pārcelsies arī līdzšinējā filiāles vadītāja Ingrīda Kužniece.

Kurzemes reģionā tiek apvienotas līdzšinējās Liepājas un Ventspils filiāļu apkalpojamās teritorijas: Liepāja un Liepājas rajons, Ventspils un Ventspils rajons, Saldus un Saldus rajons, Kuldīga un Kuldīgas rajons. Klāt pievienota arī Tukuma filiāles teritorija, Talsu pilsēta un rajons. Apvienotās filiāles tiks pārdēvētas par Kurzemes reģionālo filiāli, tās vadība atradīsies reģiona centrā – Kuldīgā un to vadīs  līdzšinējā aģentūras Liepājas filiāles vadītāja Ingrīda Kužniece. Pavisam filiālē būs 60 darbinieki.

“Pusi nedēļas būšu Kuldīgā, būšu arī Ventspilī, Liepājā. Kur vajadzēs. Visi speciālisti paliek savās vietās, profesionāļu skaitu samazināšana neskar. Tiek samazināts administratīvais aparāts, apvienoti spēki,” skaidro I. Kužniece. Iepriekš, lai izmantotu citas filiāles laboratoriju, piemēram, salmonelozes uzliesmojuma gadījumā, bija nepieciešams veikt zināmu procedūru, tagad tas būs vienkāršāk.

Filiāļu funkciju un uzdevumu apjoms paliks nemainīgs – tiks nodrošināta infekcijas slimību epidemioloģiskā uzraudzība, profilakse un ierobežošana, koordinēta Imunizācijas valsts programmas īstenošana; vides veselības monitoringu veikšana un ekspertu atzinumu sniegšana vides veselības jomā; veselības veicināšanas projektu un pasākumu koordinācija reģionā, kā arī publisko maksas pakalpojumu sniegšana.

Aģentūras mērķis, reorganizējot reģionālās filiāles, ir saglabāt klientiem sniegtos pakalpojumus līdzšinējā apjomā un kvalitātē. Tādēļ veselības veicināšanas, vides veselības un infekcijas slimību epidemioloģiskās uzraudzības speciālisti, tāpat kā iepriekš, būs pieejami gandrīz katrā rajonā.

Reorganizācija nodrošina arī amata vietu un darbinieku skaita samazinājumu. Šogad kopumā Sabiedrības veselības aģentūras amata vietu saraksts samazināts par 81 un darbiniekiem izsniegti 45 darba uzteikumi, t.sk., dezinfektoriem, saimniecības pārziņiem, lietvežiem, grāmatvežiem, sabiedrības veselības analītiķiem, statistiķiem, u.c.

Pievieno komentāru

Liepājā