Rūpes par ugunsgrēkā Liepājā vakar bojāgājušajiem bērniem bija uzņēmusies vecmāmiņa

Rūpes par bērniem, kuri vakar gāja bojā ugunsgrēkā kādā dzīvoklī Liepājā, bija uzņēmusies vecmāmiņa. Viņa bija iecelta par aizbildni deviņus gadus vecajam zēnam, kura mātei atņemtas aizgādības tiesības, savukārt precīzas informācijas par to, kad un kādu iemeslu dēļ pie vecmāmiņas bija nogādāta sešus mēnešus vecā meitenīte, bāriņtiesas rīcībā nav, aģentūru LETA informēja Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele.

Zēna mātei aizgādības tiesības atņemtas, jo sieviete, kura dzīvo ārzemēs, par viņu nav rūpējusies. Vecmāmiņa no mātes puses par zēna aizbildini iecelta jau 2007.gadā. Viņa par zēnu vienmēr ir rūpējusies - nekādas sūdzības nekad nav saņemtas. Arī no bērnudārza, ko viņš savulaik apmeklējis, saņemtas labas atsauksmes, un pats zēns vienmēr teicis, ka ir apmierināts ar dzīvi pie vecmāmiņas.

Par sešus mēnešus veco meitenīti bāriņtiesai informācijas nav. Pagājušā gada nogalē, kad bāriņtiesas darbinieki apmeklēja šo ģimeni, meitenītes tajā vēl nebija, un acīmredzot viņa pie vecmāmiņas nonākusi pavisam nesen, bet bāriņtiesa par to netika informēta, atzina Ziemele. Vecmāmiņa zēnu un pēdējā laikā, iespējams, arī meitenīti audzinājusi viena, jo sievietes vīrs ir miris. Par bērnu tēviem informācijas bāriņtiesai nav.

Bērnu vecmāmiņa pēc notikušās traģēdijas ievietota ārstniecības iestādē.

Bāriņtiesas rīcībā nav oficiālas informācijas par notikušās nelaimes apstākļiem. Kā ziņo portāls "Liepajniekiem.lv", no kaimiņu teiktā izriet, ka brīdī, kad izcēlās ugunsnelaime, vecmāmiņa kopā ar paziņu uz veterināro klīniku esot nogādājušas kaķi.

Kā ziņots, ugunsgrēkā kādā dzīvoklī Liepājā vakar bojāgājušie bērni saskaņā ar policijas rīcībā esošo informāciju bija palikuši dzīvoklī vieni bez pieaugušo uzraudzības apmēram 40 minūtes, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

To, kādu iemeslu dēļ bērni tikuši atstāti dzīvoklī vieni, un citus notikušā apstākļus policijā sīkāk nekomentē. Policija respektē sabiedrības vēlmi uzzināt par notikušo pēc iespējas plašāk, tomēr nedrīkst izteikt pārsteidzīgus spriedumus un pieņēmumus, norādīja Knīse. "Protams, izmeklēšanas gaitā tiks skaidroti visi apstākļi, tostarp pieaugušo atbildība," informēja VP pārstāve.

Sākotnējā informācija liecina, ka otrdien ap plkst.17.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki Liepājā, kādā Mežu ielas daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī, konstatējuši divu bērnu nāvi. Bērni bija saindējušies ar dūmiem. Bojā gājis 2006.gadā dzimis zēns un pusgadu veca meitenīte. Ugunsnelaimes brīdī bērni dzīvoklī bija vieni.

VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste aģentūru LETA informēja, ka izsaukumu uz negadījuma vietu VUGD saņēmis plkst.17, jo dzīvokļa kaimiņi sajutuši, ka no blakus esošā dzīvokļa nāk dūmi.

Kaimiņiem esot bijusi minētā dzīvokļa atslēga, to atslēguši, iegājuši un konstatējuši, ka tur bez dzīvības pazīmēm bijuši divi bērni. Viens no tiem ir deviņus gadus vecs zēns, otrs - sešus mēnešus veca meitenīte. Kaimiņi mēģinājuši bērnus atdzīvināt, ko pēc tam mēģinājuši darīt arī uz notikuma vietu izsauktie mediķi, bet tas neesot izdevies.

Dzīvoklī trīs kvadrātmetru platībā bija dedzis dīvāns, dekoratīvā eglīte un televizora galds. Brīdī, kad ugunsdzēsēji iekļuva dzīvoklī, tajā bija spēcīgs sadūmojums un atklātas degšanas vairs nebija, jo viss dzīvoklī esošais skābeklis jau bija izdedzis.

Precīzus notikušā apstākļus noskaidros VP. Ugunsgrēks, iespējams, izcēlies no bojājuma elektroinstalācijā, kas izraisījis degšanu ar spēcīgu piedūmojumu, liecina policijas izvirzītā sākotnējā versija par nelaimes cēloni.

Saistībā ar notikušo traģēdiju policijā sākts kriminālprocess. Izmeklēšana pašlaik notiek pēc Krimināllikuma 18.nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu". Ugunsnelaimes izcelšanās iemesls un visi notikušās nelaimes apstākļi tiek noskaidroti, tiks veiktas ekspertīzes.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pašvaldības vārdā izteicis līdzjūtību traģiskajā ugunsgrēkā bojāgājušo bērnu vecākiem un citiem ģimenes locekļiem. Tāpat pēc notikušā Liepājas pilsētas domes Sociālajam dienestam lūgts iesaistīties un sniegt cietušajai ģimenei visu nepieciešamo palīdzību, kādu var sniegt pašvaldība, informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabecevs.


Pievieno komentāru

Liepājā