"Romas dārzs" atguvis sākotnējo skaistumu

Jaunā atpūtas un darījumu centra “De Rome” Zivju ielā iekšpagalmā pabeigta rekonstrukcija. Krāšņām flīzēm mozaīku rakstā klātā Romas dārza pagalma vidū darbojas strūklaka, kas izveidota pēc senām fotogrāfijām.

Pagalms rekonstruēts, realizējot atpūtas un darījumu centra ”De Rome” otro kārtu. Nākamajā kārtā ēkas pagrabstāvā taps ūdens, atpūtas un relaksācijas centrs, nama mansardā izbūvēs telpas birojiem, bet tālākā nākotnē iecerēts, ka pagalmu segs stikla kupols, stāsta SIA “Roma Plaza” finanšu direktore Irina Vasermane.

Pagaidām ekonomiskā situācija valstī un kredītpolitika gan nedaudz piebremzējusi uzņēmuma plānus, tāpēc projekta realizācija rit lēnākā tempā, nekā sākotnēji plānots.

Savulaik Romas dārza tapšanā daļēji piedalījies pilsētas slavenākais arhitekts Makss Pauls Berči. Liepājas pašvaldībai ir iecere M. P. Berči projektētās būves atzīmēt ar piemiņas zīmēm. Pirmo no tām uzliks Romas dārzā.

Atpūtas un darījumu centra izveide ir uzņēmēja Jura Jaunzemja iniciatīva. Centra izveidē piedalījies Agra Padēļa-Līna arhitektu birojs, māksliniece Zigrīda Atāle, projekta autors ir arhitekts Uldis Maisiņš.

Pievieno komentāru

Liepājā