Rīkos atbalsta nodarbības onkoloģijas pacientiem

Lai rastu iespēju pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām iepazīties ar dažādiem pašpalīdzības veidiem un saņemt psiholoģisku atbalstu, Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību "Dzīvības koks", sākot ar 26. jūniju organizēs atbalsta grupu nodarbības onkoloģijas pacientiem, viņu ģimenes locekļiem un atbalsta personām.

Pirmā nodarbība notiks 26. jūnijā pulksten 18 Dārza ielā 46. Tās laikā varēs iepazīties ar keramiku – vienu no veidiem, ar kā palīdzību veicināt un pilnveidot psiholoģisko atbalstu gan sev, gan tuviniekiem onkoloģisko saslimšanu gadījumā. Nodarbības vadīs keramiķe Antra Mazika. Vēl divas keramikas nodarbības notiks 30. oktobrī un 27. novembrī.

6. jūlijā, 11. jūlijā un 1. augustā pulksten 17 plānotas ieskata nodarbības kanisterapijā Ingara Gudermaņa vadībā, lai iepazītos ar iespēju gūt psiholoģisku atbalstu sadarbībā ar īpaši apmācītiem suņiem. Nodarbības notiks Stendera ielā 5.

Rudens un ziemas mēnešos plānotas atbalsta grupu nodarbības ar iespēju iepazīt drāmas terapiju, ko vadīs terapeite Liene Rūja-Lāma. Savu atbalstu un padomu sniegs arī psiholoģe Raisa Immere.

Atbalsta grupu nodarbībās dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar dažādiem pieejamajiem pašpalīdzības veidiem, piemeklējot sev piemērotāko, kā arī socializēties ar citiem pacientiem un to atbalsta personām.

Atbalsta grupas ir svarīgs mehānisms savstarpējā atbalsta veidošanā gan slimības laikā, gan pēc tās. Atbalsta grupās aicināti tikties cilvēki ar onkoloģisku saslimšanu, viņu tuvinieki un atbalsta personas.


Pievieno komentāru

Liepājā