Rīga ceļ cenas, liepājnieki nogaida

Liepājas reģionālā slimnīca neplāno organizētu cenu celšanu no 1. jūlija, kā to gatavojas darīt vairākas ārstniecības iestādes Rīgā. “Metalurgi” arī ne, taču ilgi nevarēs turēties pretī vispārējam cenu kāpumam.

“Paskatieties, kas notiek ar cenām – viss sadārdzinās,” norāda “Liepājas metalurga” Medicīniski sanitārās daļas vadītāja Olita Ševčuka. Tomēr cenu kāpums nav paredzēts, vismaz 1. jūlijā vēl ne.

To apstiprina arī Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Bārzdiņš. Līdzīgi kā “metalurgiem”, slimnīcā maksas pakalpojumu cenu kāpums bijis jau pavasarī.

"Cenu kāpums pakalpojumiem nebus. Vienīgais - ērču encefalīta vakcīna nu ir dārgāka," teic Laila Atiķe. Viņas doktorātā pote pret ērču encefalītu maksā 25 latus.

Aģentūra LETA ziņo, ka no 1. jūlija daļa veselības aprūpes iestāžu paaugstinās maksas pakalpojumu cenas. Vidēji par 10 procentiem pieaugs pakalpojuma maksa “Veselības centrā 4”, medicīnas sabiedrībā “ARS”, kas saistīta galvenokārt ar darbinieku atalgojuma palielināšanu. Speciālistu konsultācijas un citi valsts apmaksātie pakalpojumi ar ģimenes ārsta nosūtījumu tāpat kā līdz šim joprojām pieejami bez maksas.

Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju vienošanās ar apdrošinātājiem paredz, ka cenas var tikt mainītas ne biežāk kā divas reizes gadā.

Pievieno komentāru

Liepājā