Rietumeiropu pārklāj sniegs; nedēļas nogalē tas gaidāms arī Latvijā

Daudzviet Rietumeiropā nedēļas vidū sācis snigt un sniega sega pārklāj arvien plašākas teritorijas, liecina meteoroloģiskā informācija.

Snigšana jau otro dienu turpinās daudzviet Francijas dienvidaustrumu un austrumu daļā, īpaši kalnu reģionos. Tāpat snieg arī Vācijas centrālajā un dienvidu daļā, kur izveidojusies 1-5 centimetrus bieza sniega kārta. Ceturtdien sniegs sasniedzis arī Čehiju.

Kalnu reģionos snieg arī Spānijā. Varas iestādes vēsta, ka Francijā sniega dēļ bez elektrības palikuši 100 tūkstoši mājsaimniecību. Alpos sniega kārta pārsniedz pusmetru, kas novembra beigām ir normāli, taču līdz pat 20 centimetriem bieza sniega kārta izveidojusies arī Alpu priekškalnēs.

Prognozes liecina, ka nedēļas nogalē sniegs gaidāms daudzviet Eiropā, turklāt neparasti tālu uz dienvidiem - pat Turcijā.

Arī Baltijas reģionā nedēļas nogalē kļūs vēsāks. Latvijā slapjš sniegs gaidāms svētdien un naktī uz pirmdienu. Dažviet veidosies sniega sega. Īpaši uzmanīgiem jābūt autovadītājiem, jo uz ceļiem veidosies pirmais plašais apledojums šajā sezonā.


Pievieno komentāru

Liepājā