Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Repše: Valsts "Liepājas metalurgā" naudu nezaudēs, bet pat nopelnīs

Valsts, no budžeta līdzekļiem samaksājot AS "Liepājas metalurgs" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A.", šo naudu nav zaudējusi, bet gan ieguldījusi un no šī ieguldījuma var gūt peļņu, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja bijušais finanšu ministrs un biedrības "Latvijas attīstībai" vadītājs Einars Repše.

"Valsts patlaban būtībā ir pārkreditējusi "Liepājas metalurgu", un uzņēmums tagad ir parādā nevis ārzemju bankai, bet valstij. Šī nauda nav zaudēta - valstij tagad ir jāpārņem uzņēmums, jāsaved tas kārtībā un jāpārdod kādam investoram. Tādā veidā modernizācijā ieguldītie līdzekļi nav uzskatāmi par zaudētiem, ar to valsts vēl var nopelnīt," sacīja Repše.

Viņš norādīja, ka patlaban valstij ir laba izdevība iegūt savā īpašumā uzņēmumu par galvotā kredīta cenu, jo bankrota gadījumā uzņēmumi ir lēti iegūstami.

"Tas arī būtu jādara. Metalurģijas nozare Eiropā un pasaulē, neapšaubāmi, atkopsies, un "Liepājas metalurga" produkcija atkal būs nepieciešama," piebilda Repše.

Vaicāts, vai, vērtējot no šodienas skatupunkta, 2009.gadā bija nepieciešams galvot kredītu "Liepājas metalurgam", Repše sacīja, ka galvojums bija vēlams un tolaik visi bijuši vienisprātis, ka uzņēmuma modernizācija ir nepieciešama konkurētspējas nostiprināšanai.

"Atgādināšu, ka tas bija Saeimas lēmums - likumā par valsts budžetu tika ierakstīta šī galvojuma izsniegšana - un es kā finanšu ministrs tikai izpildīju likumu. Bija jābūt nopietniem iemesliem, lai nepildītu likumu," uzsvēra Repše.

Viņš uzsvēra, ka Finanšu ministrija un Valsts kase aptuveni gadu izvērtēja "Liepājas metalurgu", tā dotās ķīlas, saskaņoja galvojumu ar Eiropas Komisiju, lai tā to atļautu, gatavoja dokumentus.

"Tika paveikts liels darbs, un Valsts kase rūpīgi un kompetenti sagatavoja atzinumu ar pozitīvu rekomendāciju un ieteica izsniegt valsts galvojumu. Personiski telefonsarunā ar Valsts kases pārvaldnieku Kasparu Āboliņu guvu apstiprinājumu, ka, neskatoties uz iespējamajiem riskiem, uzņēmuma modernizācija ir nepieciešama. Valsts kase arī apgalvoja, ka ķīlas ar uzviju nosedz visus riskus," skaidroja Repše.

Pievieno komentāru

Liepājā