Reorganizē Jaunliepājas krāmu tirgu

Šonedēļ likvidējas Jaunliepājas krāmu tirgus, seši tirgotāji pārvācas uz paviljonu, bet pārējie – vairāk nekā divdesmit – savu preci sasaiņojuši un ved projām. Pārtikas un veterinārais dienests apgalvo - tirdzniecība paviljonā tādā veidā, kā notiek pašlaik, nav pieļaujama.

Pilsētas dome nolēmusi krāmu tirgu likvidēt, lai atbrīvotu vietu automašīnu stāvlaukuma ierīkošanai, jo pie jaunuzceltās sporta halles šādu brīvu platību nav.

“Tagad mēs zaudējam jebkādus ienākumus, esam pirmspensijas vecuma cilvēki,” ar asarām acīs pažēlojas Rita Laugale. Viņa teic, ka vairāki tirgotāji tirgus vadībai piedāvājuši savus kioskus remontēt un uzlabot, bet saņēmuši atteikumi, jo tie esot par šauriem.

Pēc standartiem šādai celtnei esot jābūt 3x3,5 metrus lielai, bet viņējās esot 3x3 metri. “Tirgoju lietotus apģērbus, kur gan lai līdz nedēļas beigām neiztirgoto preci aizvedu. Dzīvoklī taču neglabāšu. Piedāvāta tirdzniecības vieta ielas malā nav risinājums, jo preci nav kur glabāt,” saka tirgotāja. Arī doma par iespēju šāda veida preces tirgot kaut kur Karostā, tirgotājiem nešķiet pievilcīga.

Seši tirgotāji nolēmuši savu preci izvietot paviljonā zem jumta. Vladimirs Pustijs, kurš tirgojas ar dažādiem saimniecībā noderīgiem priekšmetiem un to rezerves daļām atzīst, ka pārvākšanās uz telpām likusi izvērtēt un sakārtot tirgojamo preču sortimentu.

Tagad viss sakārtots lielākās un mazākās kastītēs un pārskatāms. “Tikai pircēji vēl nav apraduši. Kopš pirmdienas tikai trīs te kaut ko nopirkuši,” viņš pastāsta un atzīst, ka augstākā vietas īres maksa 3,50 lati dienā salīdzinot ar 2 līdz 2,50 latiem, ko maksājis par vietu zem nojumes pārāk dārgi neliekoties. “Zem nojumēm ziemā un vasarā vienmēr caurvējš, te tīrs un silti,” ar vietu viņš apmierināts.

Pircējs Uldis, dzīvojot netālu un pārtiku parasti pērkot šajā tirdzniecības vietā atzīst, ka nesaskata neko sliktu, ja blakus augļiem un konditorejas precēm tirgo lietotus sadzīves priekšmetus un apģērbus. “Tad jau no tām puķēm arī kāds kukainis var uz bulkām uzlidot, vai no kartupeļiem smiltis uzputēt,” viņš saka. Un izsaka domu, ka Liepāja bez krāmu tirdziņa palikt nedrīkst.

“Mums pensionāriem ir daudz sadzīves lietu, kam rezerves daļas nevienā veikalā vairs nevar dabūt. Pats te nojumē nesen nopirku vecā parauga izlietni, radiniecei vajadzēja,” saka Uldis.

Apavu tirgotājs, kurš savu vārdu minēt negribēja, izteicās, ka ir drošs par savu tirgošanās vietu, jo ar SIA “Pētertirgus” vadību noslēdzis līgumu līdz gada beigām. Viņš gan izteica savu novērojumu, ka kioskos pārdevēji tirgojuši arī ar jaunām precēm, taču kases aparātus neesot gādājuši, tādejādi negodīgi konkurējot ar tiem, kuri maksā nodokļus.

"Tādā veidā, kā tirdzniecība notiek pašlaik, tas nav pieļaujams," strikti vērtē Pārtikas un veterinārā dienesta vadītāja Iveta Eglija. Inspektors ceturtdien apsekojis paviljonu, uz pārrunām piektdien no rīta uzaicināta "Pētertirgus" vadība. I. Eglija pieļauj, ka ir atrodams kāds kompromiss - norobežojums u.tml., bet tas vispirms jāpārrunā ar "Pētertirgus" pārstāvjiem.

Pievieno komentāru

Liepājā