Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rantiņš: Lai gan OIK maksājumi apdraud rūpniecību, "Liepājas metalurgs" tiks galā ar problēmām

Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) ir drauds rūpniecībai, ņemot vērā arī nestabilo situāciju pasaules tirgū, tomēr pastāv cerības, ka AS "Liepājas metalurgs" problēmas tiks atrisinātas, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš.

"Nozarē nav tik daudz pašizmaksas pozīciju, kuras varētu iespaidot šeit uz vietas Latvijā. Izejvielas tiek iepirktas par pasaules cenām, un arī gatavā produkcija tiek pārdota par pasaules cenām, bet pēc pēdējās krīzes konkurence pasaules tirgos ir ļoti nežēlīga," skaidroja Rantiņš.

Asociācijas vadītājs norādīja, ka ir divas lietas, ko valsts var iespaidot. Pirmā ir maksa par gāzi un elektrību, jo gandrīz visas rūpniecības nozares ir energoietilpīgas, bet otrā ir nodokļi un nodevas, par kuru apjomu vienmēr ir mēģināts runāt ar valdības pārstāvjiem un rast risinājumu.

"Diemžēl no OIK maksājumiem nevar izvairīties, pat pērkot elektrību nevis no "Latvenergo", bet, piemēram, no Igaunijas, Lietuvas vai Polijas. OIK maksājumi ir piesaistīti "Latvenergo" koncerna uzņēmumam "Sadales tīkls", līdz ar to OIK jāmaksā - gribi vai negribi," sacīja Rantiņš.

Arī pasaules ekonomikā un galvenajos eksporta tirgos situāciju patlaban nevarot saukt par stabilu, tā drīzāk ir labila, norādīja Rantiņš. Arī lielie tirgi, kā piemēram, Ķīna, patlaban izjūt problēmas.

Rantiņš piebilda, ka "Liepājas metalurgam" problēmas rada arī akcionāru savstarpējās nesaskaņas. "Man nav visas informācijas, un asociācija arī cenšas neiejaukties uzņēmumu iekšējās lietās, taču pieredze rāda, ka tur, kur akcionāri sāk savā starpā konfliktēt, nekas labs nav gaidāms," sacīja Rantiņš.

Jautāts, vai ir iespējama situācija, ka "Liepājas metalurgs" netiek galā ar problēmām un beidz pastāvēt, Rantiņš atbildēja, ka šādu domu negribētu pieļaut.

"Pēdējo 22 gadu laikā vismaz trīs reizes ir bijušas runas, ka "Liepājas metalurgs" varētu izbeigt darbību, taču tās nav piepildījušās. Pasaules statistika liecina, ka katrs metalurģijā nodarbinātais piesaista vēl vismaz piecas līdz septiņas darbavietas apkalpojošā sfērā - pareiziniet šo skaitli ar "Liepājas metalurgā" nodarbinātajiem 2300 cilvēkiem un kļūs skaidrs, ko tas nozīmētu Liepājai," skaidroja asociācijas vadītājs.

Pievieno komentāru

Liepājā