Ralfs Eilands kopā ar tautas deju ansambli un folkloras kopu no Liepājas ierakstījis latviešu tautasdziesmas videoklipu

Otrdien, 4.augustā, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs Kārums Svētku rīkotājiem nodevis muzikālu dāvanu – tautasdziesmas video klipu, ko radījuši liepājnieki, konkursa #KārumsIedvesmo uzvarētāji, kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu.

Video klips ir Svētku atbalstītāja pateicība par Dziesmu un deju svētku tradīcijas mantošanu un kopšanu no paaudzes paaudzē. XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa atzīst: "Pārsteigumus no Kārums Svētkos gaida ikviens dalībnieks, un šogad Kārums ir ne tikai iepriecinājis, bet arī iedvesmojis gan pašus dalībniekus, gan skolotājus. Kārums konkurss ir apliecinājis Latvijas jaunatnes aizrautību dziedāt, dejot un muzicēt. Paldies par to!"

Liepājnieki, tautas deju ansamblis (TDA) “Vaduguns” un folkloras kopa “Ķocis”, aizvadīja aizraujošu dienu kopā ar Ralfu Eilandu un profesionālu filmēšanas komandu. Videoklips tapis latviešu tautasdziesmai  - “Es izjāju prūšu zemi”, kuru dalībnieki konkursa finālā bija izvēlējušies un izpildīja kopā ar iedvesmotāju, daudzu latviešu mūziķu skolotāju – Austru Pumpuri.

Liepājas BJC TDA “Vaduguns” vadītāja Eva Krētaine atzīst, ka šādi konkursi ir brīnišķīga iespēja bērnu motivācijai dejot. Tā ir iespēja sevi parādīt, tādā veidā arī bērnam veidojas interese par tautiskajām dejām un folkloras vērtībām. “Šī ir ne tikai uzvara konkursā, bet mums tā ir ekskursija, ko varam apvienot ar dejošanu. Domāju, ka daudzi bērni nav bijuši Brīvdabas muzejā vai Latvijas Radio studijā, tā viņiem ir lieliska pieredze un iespēja!” tā par #KārumsIedvesmo filmēšanas dienu Eva Krētaine.

Folkloras kopas “Ķocis” vadītāja Solveiga Pētersone tic folklorai, saskata tajā lielu spēku un mūsu tautas saknes, ko ir ļoti svarīgi kopt un saglabāt. Viņa atzīst: “Jo vairāk mums ir iespējas un neierobežotība doties plašajā pasaulē, jo vairāk mēs meklējam savas saknes un to, kur tad ir tā mūsu vieta šeit, kur ir mūsu senči, mūsu vecvecāki. Šādas dziesmas ieraksts un kopā būšana mūs viennozīmīgi stiprina!”

Dziesmas video klipu iespējams apskatīties Dziesmu un deju svētku mājas lapā - http://dziedundejo.lv/burtu-burviba/13/ , kā arī konkursa #KārumsIedvesmo mājas lapā - http://iedvesmo.karums.eu/ . Dziesmas unikālais izpildījums ierakstīts Latvijas Radio studijā un filmēts Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Kurzemes zvejniekciema sētā, uzvarētāji balvā ieguva arī ceļojumu uz Stokholmu, kurā dosies septembra sākumā.

Kārums XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos nesa burta "i" burvību un tā ir "iedvesma". Kārums Svētku ietvaros realizēja konkursu #KārumsIedvesmo. Mājas lapā iedvesmo.karums.eu joprojām redzami konkursa video, kas iesūtīti kopš 11.maija. Kārums ir Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atbalstītājs jau 15 gadus - šī ir draudzība, kas nebeidzas līdz ar izskaņas koncertu Mežaparka estrādē.


Baiba Veidemane / Projekta vadītāja

Pievieno komentāru

Liepājā