Raizējas par bīstamu objektu jaunajā skvērā Liepājā

Gada izskaņā jaunajā skvērā informatīvais stends tika papildināts ar taktilo karti. Portāla uzmanību tās bīstamībai pievērsa kāds riteņbraucējs - tumšā diennakts laikā karte ir grūti pamanāma. Plānojot laipošanu starp gājējiem, riteņbraucējs rēķinājās ar iespēju braukt tuvu garām informatīvajam stendam, bet tikai pēdējā brīdī pamanīja, ka no tā "spītīgi spraucas ārā dzelzs gabals, turklāt kādu pusmetru". Karte ir tumša, tai nav speciāla apgaismojuma (it kā loģiski, jo domāta neredzīgajiem) un esošais kopējais laukuma apgaismojums atstāj karti pusēnā, kas apgrūtina tās savlaicīgu pamanīšanu. "Protams, tagad rēķināšos, ka tur ir tāds dzelzs gabals, bet skvērā ir intensīva satiksme, varbūt tiešām vajag izgaismot, lai arī citi uzmanās, kuri vēl nav pamanījuši. bērni skraida - ka neatsit galvu," spriež riteņbraucējs.

Liepājas Neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis šo taktilo karti vēl nav apskatījis dabā, viņš prasījis viedokli gidam Artūram Līvmanim. lai arī daži apzīmējumi esot sajaukti, karte esot OK, pie tās aizved vadlīnijas. Savukārt par apgaismojuma nepieciešamību viņi nevar spriest. Taču M. Ceirulis bijis apskatīt J.Čakstes laukumu, kurā arī ir taktilā karte, taču pie tās vadlīnijas neved un neredzīgs cilvēks vispār nevar zināt par tās eksistenci, ja vien pats tai nejauši neuzskrien virsū vai arī kāds viņu pie tās nepieved. "Diemžēl arhitekts Andris Kokins ir viens no tiem, kuriem neveidojas izpratne par universālā dizaina nepieciešamību un tā īstenošanu, kā arī neatkarīgas dzīves principiem," secina M. Ceirulis.

Skvēra, kuram pagaidām vēl nav izvēlēts vārds, būvniecība ir realizēta atbilstoši būvprojektam, kura autors ir SIA "KIDEA", arhitekts Andris Kokins. "Īpašu ,atsevišķu skaņošanu kādam no skvēra objektiem neesmu  veicis, šajā gadījumā taktilās kartes stendam," atbild pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, piebilstot, ka nav īsti skaidri saprotama problēma. "Laukumam ir apgaismojums līdzīgi kā citviet pilsētā, kur ir gan soliņi gan informācijas stendi, atkritumu urnas, velostatīvi, margas, utt. Iespējams ,ka šis ir kāds īpašs gadījums pilsētā, kuru patiešām nevar pamanīt un kuram nepieciešama īpaša apgaismošana. Jaunā gada sākumā sazināšos ar būvprojekta autoru A.Kokinu un uzklausīšu viņa viedokli par taktilās kartes izgaismojuma nepieciešamību vai arī tās pārvietošanu tuvāk apgaismojumam."

Pievieno komentāru

Liepājā