Raidījums: NVA ''Liepājas metalurga" strādniekiem iesaka meklēt darbu Lietuvā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" darbu zaudējušajiem strādniekiem iesaka meklēt ne tikai ārpus Liepājas, bet arī Latvijas, piemēram, Lietuvas pilsētā Klaipēdā, svētdien vēstija LNT raidījums "Top 10".

"Cilvēkam ir tiesības pārvietoties. Nu, protams, ka mēs gribam, lai šie cilvēki paliek šeit, par to jau nav runa. Bet, ja mēs runājam par to, ka Klaipēda ir tepat, tā ir pat tuvāk nekā Rīga, tad varbūt nav ne vainas, varbūt var jau pabraukāt," skaidro NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

NVA metalurgiem piedāvā mācīties arī lietuviešu valodu.

"Tur ir gan dāņu, gan krievu, gan angļu, vācu, franču, lietuviešu valodas kursi. Es tā saprotu, ka mūsu valsts jau tā ļoti zīmīgi mūs gatavo, ka mums būs jābrauc projām uz citu valsti strādāt, ka šeit Latvijā mums nav ko piedāvāt. Man teica, ka Klaipēdā esot atrast vieglāk darbu man kā celtņu operatoram," stāsta "Liepājas metalurga" strādnieks Egons Kļava.

Patlaban darba attiecībās ar rūpnīcu joprojām ir gandrīz 2000 cilvēku. Savukārt no darba aizgājuši un jau bezdarbniekos iestājušies 200 cilvēki, no viņiem darbu atraduši tikai 20.

Ievērojams skaits pašreizējo metalurgu gan ir izlēmuši doties prom no valsts arī bez karjeras konsultantiem.

Pievieno komentāru

Liepājā