Rāda prasmi vārīt zupas

PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru rīkoja Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursu “Zupa vēju un dzintara krastā”. Tā mērķis ir popularizēt ēdināšanas pakalpojumu profesiju prestižu, attīstīt audzēkņu izdomu, kā arī iegūtu pieredzi, gatavojot uz atklātas uguns, informē PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" Ārējo sakaru organizatore Ieva Skābarde.

Laukumā pie PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”, Ventspils ielā 51, kūrās septiņi ugunskuri, uz kuriem vārījās zupas, kuru pamatā bija jēra gaļa vai kaltēta menca. Pārējais jau bija konkursantu izdomas ziņā, ko likt vēl klāt un kā savu zupu padarīt gardāku. Konkursā piedalījās PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, PIKC “Ogres tehnikums”, VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”, PIKC “Kandavas Lauksaimniecības tehnikums” Cīravas teritoriālā struktūrvienība, SIA “Restorānu servisa skola” un divas komandas no PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”.

Gandrīz trīs stundu laikā konkursantiem bija jāpagatavo sešas porcijas zupa, kas tika nodota žūrijas un pasākuma apmeklētāju vērtēšanai.

Konkursantu veikumu vērtēja pieredzējusi žūrija, kuras sastāvā bija restorāna “Kaļķu vārti” pavārs Edgars Balodis, restorāna “Piano” šefpavārs Dāvis Veilands un SIA “Pica serviss” picērijas direktore Baiba Gineite. Viņi vērtēja tādus kritērijus kā zupas atbilstība tematikai, tehnisko pagatavošanas procesu, kvalitāti, zupas prezentāciju, pavāru darba kultūru un vizuālo tēlu, kā arī darba drošības ievērošanu visa konkursa laikā. Maksimums katra komanda no viena žūrijas locekļa varēja iegūt 100 punktus.

Gan žūrijas, gan skatītāju vērtējums bija viennozīmīgs un par gardāko tika atzīta PIKC “Kandavas Lauksaimniecības tehnikums” Cīravas struktūrvienības komandas pagatavotā zupa.  
Kamēr audzēkņi gatavoja konkursam paredzētās zupas, pedagogi piedalījās praktiskās darbības seminārā, ko vadīja restorāna “Kaļķu vārti” pavārs Haralds Saušs. Savukārt pirms konkursa gan audzēkņi, gan pedagogi piedalījās radošajās darbnīcās, kurās gatavoja glezniņas, piespraudes un tauriņus.    

Rezultāti:
1.vieta - PIKC “Kandavas Lauksaimniecības tehnikums” Cīravas struktūrvienība
2.vieta - SIA “Restorānu servisa skola”
3.vieta - VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums”
4.vieta - PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” (komandai: Tomass Zīle un Jānis Treimanis)

Skatītāju atzinība PIKC “Kandavas Lauksaimniecības tehnikums” Cīravas struktūrvienības komandai.

Pievieno komentāru

Liepājā