PVD Liepājas uzņēmumā "Ksenija D" atrod vecas un pārmarķētas pārtikas preces

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, veicot pārbaudi SIA "Ksenija D" pārtikas noliktavā un veikalos Liepājā, no tirdzniecības izņēma preces, kurām bija beidzies derīguma termiņš, kā arī preces ar pārmarķētu realizācijas termiņu un preces bez izcelsmes dokumentiem, raksta LETA.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Anna Joffe, par izplatīšanai nederīgu pārtiku tika atzīta rapša eļļa "Riso" - 480 litri, dzeramais ūdens "Sirma" - 2 447 litri, dažādas sulas - 235 litri, gāzētais dzēriens "Coca Cola" - 192 litri, zemesrieksti - 75 kārbas, saulespuķu sēklas - 98 iepakojumi, 32 garšvielu "Vegeta" iepakojumi un 46 čipsu iepakojumi, kā arī vēl citas preces.

Pārbaudē konstatēts, ka ražotāja derīguma termiņš notīrīts un uz iepakojuma pievienots jauns derīguma termiņš, tādējādi maldinot patērētājus.

Uzņēmuma pārstāvis pārbaudes gaitā nevarēja uzrādīt pārtikas izcelsmi apliecinošus dokumentus, kā arī nespēja identificēt personas, kuras piegādājušas pārtiku ar pārmarķētiem derīguma termiņiem.

Arī uzņēmuma veikalā atklāta pārmarķēta pārtika, realizācijā atradās rapša eļļa spaiņos bez marķējuma, kā arī saulespuķu sēklas tika tirgotas no maisa.

Noliktavā bija arī alkoholiskie dzērieni bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem, līdz ar to pārbaudes gaitā PVD pieaicināja Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Kurzemes reģionālās nodaļas speciālistus detalizētākai apstākļu izvērtēšanai alkoholisko dzērienu aprites jomā.

Pamatojoties uz pārbaudē konstatēto, ir sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem SIA "Ksenija D" reģistrēta 2006.gadā Liepājā, tās pamatkapitāls ir 2846 eiro, nodarbināto skaits pērn - 12 darbinieki.

Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 257 359 eiro salīdzinājumā ar 246 267 eiro pirms gada, bet peļņa - 5749 eiro salīdzinājumā ar 1523 eiro 2014.gadā.

Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Oksana Drina.

Pievieno komentāru

Liepājā