"Pūt vējiņus" ieskandina Liepājas dziesmu svētki

Par šī gada Liepājas dziesmu svētku simbolu izvēlētas rokas, simbolizējot Liepājas komponistu atstātos plaukstu nospiedumus Mūziķu slavas alejā, kā arī viņu ‘’roku’’ atstātos nospiedumus Latvijas mūzikas vēsturē.

Pie ieejas katram apmeklētājam tiek bukletiņš ar koncertā dzirdamo dziesmu vārdiem un notīm, lai ikkatrs justos ‘’pielicis roku’’ dziesmu svētku tapšanā un izskanēšanā.

Pirms koncerts sācies, ir iespēja aplūkot bērnu mākslas skolas audzēkņu darbus, tāpat - pašiem piedalīties kāda vērienīga mākslas darba tapšanā.

‘’Šie ir jau ceturtie, nevis trešie Liepājas un rajona bērnu un jauniešu dziesmu svētki,’’ atzīmē diriģents Jēkabs Ozoliņš, jo notikuši arī dziesmu svētki stadionā ‘’Daugava’’ ar Mārtiņu Freimani priekšgalā.

Dziesmu svētkus ievada Imanta Kalniņa dziesma Ivo Fomina un Igetas Gaiķes izpildījumā, pievienojoties Liepājas un Liepājas rajona bērniem un jauniešiem. Vēlāk I.Fomins dzied aizkustinošā duetā ar Ievu Pļavnieci.

Ar grupas Credo dziesmu ‘’Disnejlenda’’ uzstājas Edgars Silacērps, publika ir atsaucīga un dzied līdzi.Igeta Gaiķe savukārt cenšas atrast atbildi uz Zigfrīda Muktupāvela uzdoto jautājumu ‘’kāpēc man nav sarkans mersedess un Rolex pulkstenis no zelta’’.

Pie grupas ‘’Līvi’’ dibināšanas šūpuļa stāvējušais Juris Pavītols pats ķeras pie ģitāras un klātesošajiem dzied ‘’Mazo puisēnu’’. Bet Feliksa Ķiģeļa komponēto un izpildīto dziesmu ‘’Palaid vējā’’ pārstāv E.Silacērps, jokojot, ka viņam ir visas tiesības to darīt, jo, 4 gadus cītīgi spēlējot pie Ķiģeļa basģitāru, esot pat pazaudējis pirkstu.

Savulaik populārā balāde ‘’Meitene kafejnīcā’’ ,kā izrādās, ir Viļa Krieviņa komponēta, Liepājas dziesmu svētkos, lūkojoties Ievas Pļavnieces ‘’skumjajās acīs’’, to izpilda Ivo Fomins.

Ar milzīgām ovācijām sagaidīts Andris Ērglis, kā portāls novēro, līdzi dzied gan piecgadīgas meitenes, gan sirmas kundzes.

Liepājas dziesmu svētki sakrituši ar Ulda Marhilēviča dzimšanas dienu, kad jubilārs apsveikts ar ‘’Daudz baltām dieniņām’’, visi sveicēji ar jubilāru pie taustiņinstrumentiem apvienojas kopīgā dziesmā ‘’Tikai tā’’.

Pasākumu noslēdz Imanta Kalniņa ‘’Pilsētā, kurā piedzimst vējš’’, ceļas kājās un šūpojas dziesmai līdzi gan lieli, gan mazi, te bukletiņš ar vārdiem nevienam nav vajadzīgs. Kompozīcijai beidzoties, publika skandē : ‘’Atkārtot! Atkārot!’’ , līdz dziesma atsākas.

Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde priecājas par dziesmu svētku izraisītām pozitīvajām emocijām: ‘’Brīnišķīgi, ka šāda sadziedāšanās jau pārvērtusies tradīcijā. Un brīnišķīgi, ka brīvdienas sākušās ar svētkiem, kurus sagādājam gan sev, gan citiem!’’

Pievieno komentāru

Liepājā