Puse gatava, par otru pusi tiesājas

SIA “Rīgas tilti” speciālisti balansēja Karostas tilta ziemeļu daļu, taču tā pagriešanu tehnisku problēmu dēļ atlika uz nākamo nedēļu, apstiprināja “Rīgas tiltu” tehniskais direktors Guntis Briedis. Oktobra beigās Kurzemes apgabaltiesa skatīs prasību par zaudējumu piedziņu no kuģa “Anna”, kas sagrāva tilta ziemeļu daļu, īpašniekiem.

Ieķīlējas piespiedējritenītis
Tilta balansēšana ļauj pārbaudīt veikto darbu kvalitāti un atbilstību tehniskajam projektam, informē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Tilta balansēšana noritējusi veiksmīgi, bet pagriezt tā ziemeļu daļu nav izdevies, jo mehānismā ievietots ļoti daudz jaunu detaļu, kas jāpieregulē. “Ieķīlējās viens piespiedējritenītis pagriešanas mehānismā, tas arī viss. Domāju, ka nākamajā otrdienā tiltu pagriezīsim,” paskaidroja G. Briedis. Tilta pagriešanas mehānismu G. Briedis sauc par visnotaļ sarežģītu, kaut arī tas veidots pagājušā gadsimta sākumā.

Karostas tilts ekspluatācijā jānodod 2009. gada augustā. To paredz LSEZ pārvaldes noslēgtā vienošanās ar “Rīgas tiltiem” par Karostas tilta sagrautās ziemeļu daļas atjaunošanu un rekonstrukciju, kas ir papildinājums jau spēkā esošajam līgumam.

Avārija sadārdzina izmaksas
Tilta dienvidu daļas remonts izmaksājis 1,87 miljonus latu. 1,16 miljonus latu ziemeļu daļas rekonstrukcijai piešķīra no valsts budžeta.

Jau rakstījām, ka 2006. gada 12. jūlijā zem Gruzijas karoga peldošais tankkuģis “Anna”, kam bija bojāta stūres iekārta, ieskrēja Karostas tilta ziemeļu daļā, to sadragājot. Avārijas seku likvidēšana, balstu stiprināšana un automatizācijas modernizācija jau iepriekš plānoto tilta rekonstrukciju būtiski sadārdzināja. Tilts kopumā būs izmaksājis vairāk nekā 3,5 miljonus latu.
Projekts tiek finansēts no ES Kohēzijas fonda līdzekļiem, kā arī valsts, pašvaldības un LSEZ pārvaldes budžeta, vēsta LSEZ pārvaldnieka vietnieks Jānis Lapiņš.

Oktobra beigās Kurzemes apgabaltiesa atkal skatīs atlikto tiesas prasību Karostas sagrautā tilta lietā. Prasības summa ir 1,7 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Liepājā