Pusbrukušajā Gaiļa namā izcēlies ugunsgrēks 4

Uzņēmējs lūgs Būvvaldei atļauju namu nojaukt
Trešdien, 28. maijā, pēc pulksten 15 Peldu un Dzintaru ielas stūrī Liepājā ugunsdzēsēji likvidējuši ugunsgrēku uzņēmējam Jānim Gailim piederošajā koka namā, portāls novēroja uz vietas.

Ugunsdzēsēji pieļāva iespēju, ka namā ar uguni rotaļājušies bērni. Iespējams, notikusi ļaunprātīga dedzināšana, min ziņu aģentūra LETA.

"Māja ir izbrukusi un nav atjaunojama. Atjaunošanas izmaksas ir astronomiskas summas, un lūgšu pilsētas Būvvaldei atļauju ēku nojaukt. Par ugunsgrēka nodarītajiem postījumiem neko nevaru pateikt, jo tikko atgriezos no Ventspils," trešdien pulksten ap 18 portālam sacīja J. Gailis.

Vasarnīca Jūrmalas parka teritorijā ir neapdzīvota jau kopš pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākuma. Ēkai nekādi lielie postījumi ugunsgrēkā nav nodarīti, jo tai tāpat jau izgruvušas sienas, un, pēc liepājnieku vērtējuma, nav ilgi jāgaida, kad tā apgāzīsies pati no sevis.

Savulaik līdzīgs gadījums jau bijis ar bijušajam Liepājas domes un arī Saeimas deputātam J. Gailim piederošu namu Ganību ielā. Iesākumā nams bija norobežots, bet beigās, par apbēdinājumu bezpajumtniekiem, apgāzās un tikai tad tika novākts.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspektors Liepājā Gunārs Silakaktiņš apgalvo, ka ēka Peldu un Dzintara ielas stūrī nav kultūras piemineklis, bet ir iekļauta Liepājas domes apstiprinātajā arhitektoniski vērtīgo ēku un būvju sarakstā. Vasarnīca celta 19. gadsimta beigās, vēlāk pārveidota par īres dzīvokļu namu, vēstī aģentūra LETA.

Pats uzņēmējs apgalvo, ka tieši atrašanās šajā sarakstā neļaujot izstrādāt normālu ēkas rekonstrukcijas tāmi, jo šāda ēka jāatjauno kādreizējā paskatā.

Jāteic, ka ar uguns palīdzību Liepājā tikuši vaļā arī no citiem arhitektūras pieminekļiem. Piemēram, savulaik veiksmīgi tika nodedzināta viena no četrstāvu ķieģeļu ēkām Flotes ielā, kas bija arhitektūras piemineklis, bet vēlāk tika nojaukta kā neatjaunojama.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

viena tante teica

jā, viņa teica, ka ugunsgrēks nav nejauši izcēlies, bet gan pasūtīts, jo dome lūk Gailim neesot ļāvusi novecojušo koka nameli nojaukt. Esot ieteikusi atjaunot kā vēsturisku koka arhitektūras pieminekli. tas protams iznāktu padārgi. bet nu - kur dome spruks - uguns apskādētās krāsmatas pavisam droši ļaus nojaukt. tad īpašnieks smuki varēs nopelnīt pārdodot zemes gabalu ekskluzīvajā vietā.....

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 16:39

sarkanais Gailis

Kāpēc neaicināji mani jau agrāk?Kušķis būtu kabatā ātrāk iekritis.Bet nu būs mēsli...

pirms 13 gadiem, 2008.05.30 15:35

Špicka

Izsaku līdzjūtību Gaiļa kungam! Šitik neveiksmīga sadarbība ar savu vārdabrāli Sarkano Gaili! :( Vajadzēja dedzināt pa nakti, kad tauta guļ. Būtu lielāki panākumi!
Vajadzīgi astronomiski līdzekļi atjaunošanai? Ņefig pirkt īpašumus, ko nespēj (negrib) apsaimniekot. Vesels bars ar mūdžiem sapirkušies n-tos namus, naudu rekonstrukcijā ieguldīt negrasās, tik gaida, kad sagrūs, nodegs utt., lai var bliezt augšā jaunus betona-stikla monstrus, kas tā-ā-ā izskaistina mūsu pilsētu, un kāst piķi par īri... no valsts iestādēm, kuras mums tik bagātas, tik bagātas, ka savus namus atdāvina par sviestmaizi.

pirms 13 gadiem, 2008.05.30 10:29

ginta

gan jau kads vainigais atradisies!jo dumi bez uguns nav!kan jau kadam bagatniekam so vietu atri savajadzejas un ludzu rezultats!!!!tas jau nav jaunums liepaja ar ipasumiem!!!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.29 20:31

Liepājā