Puķu tirdziņa liktenis neskaidrs 2

Liepājā pārskatīs publiskās tirdzniecības noteikumus
Liepājā, Klaipēdas ielā 104c, top jauns tirdzniecības centrs “Baata”. Blakus tam esošajā tirdziņā pārdevēji pagaidām ir neziņā, kas notiks ar tirdzniecības vietu, kur viņi var pārdot pašu audzētas puķes un dārzeņus.

Veikalam sava teritorija
Klaipēdas ielā blakus topošajam tirdzniecības centram (TC) “Baata” tirgus nojumes ierīkotas uz pašvaldībai piederošas zemes. Līdz 2005. gada nogalei teritorija bija iznomāta SIA “Āre”, taču nomnieks līgumu nepagarināja, informē Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes Nekustamo īpašumu pārvaldes eksperte Iveta Gulbe. Pēc tam gan tirdzniecība turpinājusies, taču tā nav koordinēta. Tirdzniecības vietu izmanto mikrorajona iedzīvotāji pēc pašu iniciatīvas. TC “Baata” zeme, uz kuras atrodas tirdziņš, nepieder, klāsta I. Gulbe. Veikalam ir iznomāta tikai braucamā daļa gar tramvaja līniju.

TC plānots atvērt šā gada nogalē. Tam nosaukums aizgūts no Vaiņodes pagastā esošā Bātas avota, stāsta tirdzniecības centra vadītāja Janita Kreidere. TC “Baata” īpašnieks ir SIA “RV projekts”, bet apsaimniekotājs – AS “Mēs Liepājai”, kurā viens no akcionāriem ir arī Andris Griģis. TC “Baata” divos stāvos tiks izvietoti ap 50 veikaliem un pakalpojumu sniedzējiem. Kopējā centra platība ir aptuveni deviņi tūkstoši kvadrātmetru, blakus būs stāvvieta 130 automašīnām.

Par plānoto veikala piedāvājumu domas dalās – daži liepājnieki uzskata, ka vēl viens veikals nav vajadzīgs. Taču Zane priecājas, ka mikrorajonā būs “Elvi” veikals, kas sevi jau pierādījis, un nebūs jāiepērkas tikai “Top!” un “Maxima” veikalos.

Pārdevējas ir nobažījušās
Aptaujāto pārdevēju viedokļi par turpmāko tirdziņa darbību atšķiras. Dunikas ielas iedzīvotāja Vēra, kura pārdod Vērgalē audzētas puķes, ir nobažījusies, ka tirgus var izputēt. Ar pārdevējiem par turpmāko tirdzniecību neviens no pašvaldības pārstāvjiem nav runājis, atzīst Vēra.

Līvija Kaufelde, kura dzīvo Klaipēdas ielā, secina, ka šogad tirdzniecība tik raiti kā pagājušajā gadā nevedas. Veikala būvniecības dēļ noslēgtas piebrauktuves tirdziņam, tāpēc pircējiem piekļūšana vairs neesot tik ērta un tirgošanās gājusi mazumā. Tomēr viņa cer, ka tirdziņš saglabāsies un pircēju netrūks arī pēc veikala atklāšanas.

Līvijas hobijs ir zemeņu un puķu audzēšana, tāpēc ir ērti, ka netālu no mājām var arī pārdot pašas audzēto un kādu latu piepelnīt pensijai. Viņa novērojusi, ka Jelgavā, kur dzīvo Līvijas meita, pašmāju dārzeņu un puķu audzētājiem ierīkotas ērtas tirdzniecības vietas vairākās vietās pilsētā ārpus lielā tirgus laukuma. Aptaujātie pircēji atzīst, ka mazie tirdziņi Liepājā ir ērti un izdevīgi.

Kā informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, 15. jūlijā izveidota komisija, kas pārskatīs spēkā esošo noteikumus par tirdzniecību publiskās tirdzniecības un ielu tirdzniecības vietās, kā arī saistošos noteikumus par nodevām tirdzniecības vietās, lai saskaņotu tos ar izmaiņām valsts likumdošanā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Edijs

Es domāju, ka tieši pretēji būs. Rajona iedzīvotāji diez vai ir priecīgi, ka šajā tirdziņā pa lielu naudu tirgo ļoti zemas kvalitātes preci bez jebkādām saistībām. Piemēram ziedi te dārgāki nekā centrāltirgū, bet mīksti kartupeļi maksā tik pat cik "Rimi". Pirms kapu svētkiem un lieldienām uz šo tirdziņu ap pilsētu noplēstos pūpolus un kadiķus nes tirgot visi pilsētas diedelnieki. Vakaros turpretī sājā tirdziņā pulcējas rajona dzērāji un bomži, kas tur savelk savu iedzīvi. Piektdienas vakaros te savācas vietējie latviešu valodu neprotošie trniņtērpos, kas spļāudās ar saulespuķu sēklu mizām un izlietotiem izsmēķiem. Arī paši puķu tirgoņi nav diez cik kārtīgi. Atstāj aiz sevis visādas drazas- kartona kastes, sasistas burkas un sapujušas puķes.

pirms 12 gadiem, 2008.09.09 17:51

hekate

Ja rīkotu Dienvidrietumu rajona iedzīvotāju aptauju, manuprāt vairākums atbildētu, ka pašaudzēto puķu, dārzeņu tirdziņš noteikti jāsaglabā. Bet kas gribēs ķēpāties ar aptaujām? Visticamāk, ka iecienītā tirdziņa likteni izlems kādi vienaldzīgi vai likvidācija ieinteresēti ierēdņi. Varbūt slēgšanu pieprasīs Baatas saimnieki - lai novāktu konkurentiņus.

pirms 12 gadiem, 2008.09.04 16:57

Liepājā