Pūce Liepājas mēram neprasīs paskaidrojumus par dalību dievkalpojumā ierobežojumu laikā 1

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) neprasīs Liepājas mēram Jānim Vilnītim (LRA) paskaidrojumus par dalību dievkalpojumā Covid-19 noteikto ierobežojumu laikā un atstās iespējamo pārkāpumu vērtēšanu Valsts policijas pārziņā, noskaidroja aģentūra LETA.

Saskaņā ar ministra pārstāvju teikto, ministrija veic pārraudzību pār pašvaldībām un to amatpersonām saskaņā ar likumā "Par pašvaldībām" noteikto kompetenci.

Šajā situācijā VARAM varot vērtēt tikai to, kā domes priekšsēdētājs kā amatpersona ir veicis savus darba pienākumus, tādēļ šajā gadījumā izvērtēšana, vai ir noticis pārkāpums, ir Valsts policijas kompetencē, uzskata ministrs.

Aizvadītajā nedēļā Pūce gan lūdza sniegt paskaidrojumus Viļānu novada priekšsēdētājai, jo bija saņēmis informāciju, ka priekšsēde nekādā veidā nav reaģējusi uz saņemto informāciju par to, ka pašvaldības policija nav ieradusies uz izsaukumu, kurā pārkāpti pulcēšanās ierobežojumi.

Kā ziņots, Valsts policija sākusi pārbaudi par to, ka Sv.Annas draudzē Liepājā Covid-19 ierobežojumu laikā slepeni turpināti dievkalpojumi klātienē, turklāt vismaz vienā no tiem piedalījies arī Liepājas mērs, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Vilnītis esot klātienē apmeklējis Sv.Annas draudzes baznīcā rīkotu Lieldienu dievkalpojumu, kurā, pēc paša teiktā, piedalījies ap pussimta baznīcēnu. Draudzes mācītājs Jānis Bitāns apgalvo, ka dievkalpojumus notur ar maksimālu piesardzību. Pēc viņa domām, attālinātie dievkalpojumi pielīdzināmi bezalkoholiskam alum vai gumijas sievietei.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova informējusi, ka par šo situācija policija ir sākusi resorisko pārbaudi.

LTV arī vēstīja, ka Tieslietu ministrijas (TM) un konfesiju vienošanās ļaujot kuplā skaitā apmeklēt baznīcas. TM valsts sekretārs Raivis Kronbergs pauž, ka ieteicamais maksimālais apmeklētāju skaits ir 25 personas, neskaitot garīgo un apkalpojošo personālu.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) paudis, ka šis gadījums ir jāizvērtē. "Man ir gandarījums, ka šis gadījums tika piefiksēts, ka tas nav palaists garām un tiks tiesiski izvērtēts. (..) Nekādā gadījumā nedrīkstētu pieļaut, ka šis gadījums varētu kalpot kā pamudinājums rīkot pulcēšanos un apdraudēt cilvēku veselību," sacījis ministrs.

Kā ziņots, ārkārtējā situācija valstī Covid-19 izplatības mazināšanai pagarināta līdz 12.maijam un tās laikā noteikti arī pulcēšanās ierobežojumi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kur problēma

Tad visiem kas bija baznīcā jāsēž paśizolācijā.

pirms gada, 2020.04.22 15:47

Liepājā