Prokuratūra izbeidz kriminālprocesu par metāllūžņu kontrabandu no "Liepājas ostas LM"

Liepājas prokuratūra izbeigusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes sākto kriminālprocesu pret divām AS "Liepājas metalurgs" meitaskompānijas "Liepājas osta LM" amatpersonām par metāllūžņu kontrabandu, informē Liepājas prokuratūras virsprokurors Atis Dzērvēns.

Šādu lēmumu prokurors Uldis Kursinskis pieņēmis pēc tam, kad šī gada septembrī Muitas kriminālpārvalde lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret diviem Latvijas pilsoņiem par metāllūžņu kontrabandu lielā apmērā, kas veikta Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ) no "Liepājas metalurga" meitaskompānijas "Liepājas osta LM".

"Kriminālprocess izbeigts, jo prokurors nav konstatējis noziedzīga nodarījuma sastāvu. Tas nav nekas neparasts, ja atsevišķās lietās dažādiem procesa virzītājiem ir atšķirīgs viedoklis," skaidroja Dzērvēns.

Līdz ar lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu atcelts arī pirmstiesas izmeklēšanas laikā Pēterim Iesalniekam piemērotais drošības līdzeklis - uz laiku aizliegt pildīt "Liepājas ostas LM" valdes priekšsēdētāja amata pienākumus.

Šo prokurora lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu lietā iesaistītās puses var pārsūdzēt.

VID Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Evita Teice-Mamaja aģentūru LETA iepriekš informēja, ka šī gada septembrī Liepājas prokuratūrai nosūtītais kriminālprocess tika sākts 2012.gada 8.oktobrī. Noziegums atklāts, pārbaudot kāda Igaunijas uzņēmuma iesniegumu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka Latvijas uzņēmums izvedis no Liepājas speciālās ekonomiskās zonas apmēram 492 tonnas metāllūžņu, nenomaksājot muitas administrētos nodokļus 21 698 latu apmērā. Metāllūžņi no Liepājas SEZ bez muitas iestāžu atļaujas izvesti uz "Liepājas metalurgu".

Par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu no trim līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

"Liepājas osta LM" ir lielākā Liepājas SEZ stividorkompānija, kas pērn pārkrāva 2,67 miljonus tonnu kravu. uzņēmuma apgrozījums pērn bija 22,7 miljoni latu, peļņa - 1,12 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Liepājā